ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

242


СБУ знайшла у Полтаві сліди масштабної злочинної схеми

Працівники СБУ відслідкували схему щодо фіктивного страхування бізнес-активів олігарха, наближеного до екс-президента Януковича. Тут виявились задіяними два кол-центри, один із них знаходився у Полтаві.

СБУ працювала в межах заходів стосовно захисту фінансово-банківської сфери. Оперативники відслідкували схему переведення в "тінь" фінансів групи компаній через фіктивне страхування ризиків. Встановлено — задля зменшення оподаткування топ-менеджмент комерційної структури заключав фейкові страхові угоди з підконтрольними компаніями. Цією схемою, як свідчить попередня експертна оцінка, було "відмито" майже 4,5 млрд грн. 

Служба й поліція у Полтаві й Києві заблокували два кол-центри, котрі приймали заявки на викуп страхзобов’язань із великим дисконтом на користь спритників. За 10-20% від реальної суми ділки скуповували договори страхування фізосіб у структур, штучно доведених до банкрутства. За законодавством зобов’язання збанкрутілих страхкомпаній відшкодовуються на 100 відсотків.

Працівники СБУ, проводячи слідчі дії, зафіусували значні порушення страховиками дотримання вимог законодавства у сфері надання фінпослуг. Нацкомфінпослуг на підставі зібраного матеріалу прийняло рішення скасувати ліцензії страхкомпаній й накласти адмінштрафи.

Обшуки, проведені в офісах комерційних структур, доповнили справу документацією, котра засвідчує проведення протиправних оборудок із фінресурсами, зокрема через страхові компанії, котрі давно перебувають у процедурі ліквідації. У комп’ютерній техніці знайдено підтвердження незаконних дій, печатки та штампи юридичних осіб, незаповнені бланки фіктивних структур.

Ведеться слідство. Кримінальне провадження відкрито за статтями 191 та 209 Кримінального кодексу України.

СБУ, гроші, кримінал, страховий бізнес, фінанси

За темою:

  • На Полтавщині судять співробітника СБУ за розголошення таємниці
  • На Полтавщині привласнили шість бюджетних мільйонів для Донбасу
  • На Полтавщині викрили конвертцентр із обігом у понад сто мільйонів
  • Топ-5 за тиждень :