ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

01:42 28.05


Суд над рецидивістом, який пограбував будиночок Святого Миколая, так і не відбувся

25 травня в Октябрському районному суді Полтави мало відбутися підготовче судове засідання у справі крадіжки з будиночка Миколая, але на суд з'явилися лише численні потерпілі.

Нагадаємо, що в лютому цього року сталася крадіжка цінних речей, сувенірів та солодощів із будиночка Святого Миколая, де волонтери Полтавського батальйону небайдужих збирають кошти на благодійні соціальні проекти. Поліція тоді спрацювала оперативно і в той же день злодія затримали. Слідчі дії та досудове розслідування тривали понад два місяці і нарешті на 25 травня призначили судове засідання у цій справі.

Як виявилося, потерпілими у справі визнали ще шість осіб – вони також стали жертвами злодія в період з середини грудня до середини лютого. Постраждали від злочинця перукарня, магазин, закусочна – звідти крадій поцупив обладнання, товари та готівку, а також студенти одного з вишів – злочинець увійшов у довіру, скористався зручним моментом та обібрав кількох осіб до нитки.

Всі потерпілі прибули на судове засідання, сподіваючись на справедливе правосуддя, та з бажанням подивитися в очі злодію. Проте, люди спіймали облизня, адже обвинувачений на суд не з'явився. Як з'ясувалося, обвинувачений Олег Клименко вже має "багатий досвід" відбування покарань. За повідомленням керівника прес-служби поліції Полтави Юлії Лещенко, обвинувачений по справі, нещодавно отримавши черговий обвинувальний вирок у Київському районному суді Полтави за вчинення 16 злочинів, перебуває в полтавському СІЗО.Чому Клименка не привезли до Октябрьського районного суду — дізнатися нам так і не вдалося.

Втім, Клименко не єдиний, на кого марно чекали на цьому судовому засіданні. Не прибув до суду й прокурор. За даними з джерел у місцевій прокуратурі, Антон Дігтяр вже другий тиждень перебуває на курсах підвищення кваліфікації в Києві. Суду про це не повідомили, тож час судді, секретаря суду та потерпілих, що прибули на засідання, був витрачений марно. Звісно, що люди були обурені – адже вони покинули власні справи. Один із потерпілих навіть не поїхав на лікарську конференцію.

Я вважаю, що у нас в країні немає правосуддя. Як це так – призначили судове засідання, а прокурор не з'явився!? Він, мабуть, був зайнятий важливішими справами. А ми тоді хто – не люди? Це не правосуддя, це просто знущання 

– обурюється  полтавський підприємець Віктор Ткаченко.

Чому так сталося й чи часто буває, що прокурор без попередження не з'являється на засідання, ми запитали особисто в Анатолія Савченка — судді, який веде цю справу. За словами Анатолія Григоровича, він не був попереджений про те, що прокурор та обвинувачений на з'являться до суду. Початок засідання навіть затримали на півгодини – сподіваючись, що прокурор таки прибуде. Також у матеріалах справи немає навіть інформації про те, де зараз перебуває підсудний – лише зазначено, що слідчою, яка вела справу, не обиралася міра запобіжного заходу. Але така ситуація, вважає суддя, скоріш унікальна, ніж закономірна – зазвичай представники прокуратури вчасно відвідують призначені судові засідання.

На суд не прибули ні сторона обвинувачення, ні сторона захисту.  Причина їх неявки суду не відома. Провадження не може здійснюватися за відсутності прокурора чи обвинуваченого. Зараз ми не можемо вчинити ніяких процесуальних дій – наприклад, оголосити його в розшук чи вжити інших заходів – бо немає прокурора  

– пояснив суддя Анатолій Савченко.

Втім, зовсім іншу точку зору має прокуратура. Як нам повідомили в прес-службі обласної прокуратури, існує практика призначення іншого державного обвинувача замість співробітників, які з певних причин не можуть бути присутніми на судовому засіданні, і цього правила неухильно дотримуються. Проте, порушення спостерігаються якраз із боку суду – там іноді "забувають" вчасно сповістити учасників судового процесу про дату та час засідання.

Згідно зі статтями 134 та 135 КПК України, суд мав направити на ім'я прокурора повістку про виклик на судове засідання – особисто, електронною поштою або факсимільним зв'язком. Проте, такої повістки прокуратура не отримувала. На той же день було призначено ще дві справи, в яких державним обвинувачем є Дігтяр. На ті судові засідання пішли інші прокурори, яких призначили замість Дігтяра, як було би і по цій справі, якщо б прокуратуру повідомили заздалегідь

– прокоментувала ситуацію представник прес-служби обласної прокуратури Людмила Іващук.

За рішенням судді провадження відклали. Наступне судове засідання призначено на 30 травня.

суд, прокуратура, пограбування, поліція, будинок Миколая

За темою:

  • На Полтавщині судили жінку, яка вбила вже третю людину
  • Полтавець вимагає у суді 299 млн гривень за втрачені в 2013 році 300 біткоїнів
  • Справу Мамая відправили на новий розгляд
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.