ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

232


Тетяна Кобзар представила персональну виставку у художньому салоні

Днями в полтавському художньому салоні відкрилася персональна виставка робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художниці Тетяни Кобзар.

Тетяна Кобзар/Фото Ольги Стенько

Це вже 28-ма за ліком персональна виставка народної майстрині, але перша в  художньому салоні. Її роботи знаходяться в багатьох приватних колекціях та представлені в українських музеях – починаючи із Львівського музею етнографії, а також у різних містах, серед яких Черкаси, Канів, Дніпро, Батурин. Де, до слова, її виставку відвідав особисто Віктор Ющенко.

Окрім того, картини Тетяна Кобзар були представлені й високо оцінені в посольстві України у Франції. За словами художниці, радник представництва України у Франції Наталія Кочубей запропонувала Тетяні Кобзар влаштувати у Франції персональну виставку робіт – настільки дипломатці сподобалися її твори. Народні картини полтавської мисткині досить популярні та непогано продаються й за кордоном.

Педагог та художник за фахом, Тетяна Кобзар веде свою професійну мистецьку діяльність понад 17 років. У її творчому доробку близько сотні робіт. Працює пані Тетяна в двох техніках – класичний живопис та народне малярство. На виставці представлені кілька авторських живописних робіт, де яскравими кольорами розквітають пишні букети. Але більшість картин – в народному стилі. Мисткиня каже, що обрала саме таку малярську техніку в пам'ять про свого батька Василя Прокоповича Кобзаря.

Коли мого батька не стало, мені хотілося повернутися до першоджерел, до того, що пам'ятала з дитинства. Батько розповідав мені малій, які раніше були обряди та свята, як берегли традиції на селі. Я цю виставку присвячую пам'яті батька – 22 травня минуло 11 років, як його не стало. Та й взагалі, всі свої народні картини я присвятила йому. І в перспективі би хотіла створити етнографічний музей його імені

– розповіла Тетяна Кобзар.

Свої картини малярка створює в етнографічній українській садибі на Оржиччині – серед прекрасних краєвидів. Утім, однієї гарної природи для народного малярства мало: потрібні не тільки базові художні навички, але й етнографічні знання та розуміння українського побуту, а також вміння все це поєднати в одному творі. Пані Тетяна зазначає, що сюжетами для її картин стають також класичні українські літературні твори, народні пісні, стародавні звичаї та обряди. Для цього художниці доводиться звертатися до художньої та спеціальної літератури, проводити етнографічні дослідження.

Картини Тетяни Кобзар – продовження традицій народного українського живопису. Це мистецтво – наїв, який іде від душі й не має нагромадження технік та смислів. Картини пані Тетяни відображають  техніки народної вишивки і традиційного полтавського розпису, який можна було побачити на скринях та інших ужиткових предметах. Авторка успішно продовжує цю традицію, її роботи активні по кольору, дуже яскраві. Вони чудово доповнюють мистецьку палітру Полтавщини

– вважає голова обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко.

Переглянути картини Тетяни Кобзар можна в Полтаві у художньому салоні за адресою: вул. Соборності, 27, ще принаймні тиждень. Вхід вільний.
 

культура, мистецтво, виставка, салон, Тетяна Кобзар

За темою:

  • До Дня Конституції у Полтаві відкрили документальну виставку
  • У Полтаві відкрилася виставка робіт Ганни Грибан
  • У Полтаві відкрили фотовиставку, присвячену Японії
  • Топ-5 за тиждень :