ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:32 13.12


Третина лісів області має найвищий рівень пожежної небезпеки

У Полтавській області 39 гектарів земель потребують консервації, а третина лісів області мають І-ІІ клас пожежної небезпеки.

Про це під час засідання колегії ОДА повідомив керівник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Протягом 2016 року у Полтавській області висадили 255 га нових лісів. Також відтворено ліси на зрубах у 1389 га території. Але 39 га земель потребують консервації, а третина лісів області − це ліси І-ІІ класів пожежної небезпеки. 92 відсотка пожежних автомобілів, які використовують для гарантування безпеки в лісових зонах − працюють понад 20 років, тож рівень зношеності основних фондів досить високий

- пояснив Юрій Тараненко.

Зазначив також посадовець і те, що деревозаготівля цьогоріч знизилась на три відсотка.

Протягом дев’яти місяців цього року на Полтавщині заготовлено 317 тисяч кубометрів деревини, з них 62 тисячі кубометрів на рубках головного користувача. Це менше на 10 тисяч кубометрів, ніж за аналогічний період 2015 року. Для потреб Міноборони нами було заготовлено 3,5 тисячі кубометрів деревини. Перероблено за цей період 18,7 тисячі кубометрів. Протягом десяти років заліснено 14 тисяч га території, що становить 80 відсотків від загальної площі лісів України в зоні лісостепу

- повідомив Юрій Тараненко.

Довідка.

Відповідно до "Правил пожежної безпеки в лісах України" лісові насадження лісогосподарських підприємств розподілені на п'ять класів природної пожежної небезпеки. Найбільш небезпечним є перший клас, найменш небезпечним – п'ятий клас. До першого класу належать насадження хвойних порід віком 40 і менше років в усіх типах умов місцезростання та насадження хвойних порід старші 40 років з індексами 0 (дуже сухі), 1 (сухі), зруби з-під хвойних порід, згарища, загиблі насадження (вітровали, буреломи та інші). П’ятий клас природної пожежної небезпеки – це листяні насадження, не вкриті лісовою рослинністю землі (лісові шляхи, просіки, візири, протипожежні розриви), нелісові землі (крім сіножатей, пасовищ, садів, ягідників).

Консервація земель - заходи для деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених угідь. Відповідно до ст. 171 ЗК України до деградованих земель належать: а) земельні ділянки, поверхня яких порушена внаслідок землетрусу, зсувів, карстоутворення, повеней, добування корисних копалин тощо; б) земельні ділянки з еродованими, перезволоженими грунтами, грунтами з підвищеною кислотністю або засоленістю, забрудненими хімічними речовинами грунтами та ін. Малопродуктивними землями вважаються сільськогосподарські угіддя, грунти яких характеризуються негативними природними властивостями, низькою родючістю, а їх господарське використання за призначенням є економічно неефективним. Техногенно забрудненими є землі, забруднені внаслідок господарської діяльності людини, що призвела до деградації земель та негативного впливу на довкілля і здоров'я людей. До таких земель відносять і землі радіаційно небезпечні та радіоактивно забруднені, землі забруднені важкими металами, іншими хімічними елементами тощо (ст. 169 ЗК). Консервація земель являє собою тимчасове виведення деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених сільськогосподарських угідь із сільськогосподарського використання, проведення на таких угіддях комплексу робіт з відновлення їхньої родючості (головним чином, залуження або заліснення) та повернення їх у сферу сільськогосподарського виробництва.

ліси, земля, консервація

За темою:

  • У лісах Полтавщини оголосили про найвищий рівень пожежної небезпеки
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.