ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:31 10.02


У будинку в центрі Полтави тече дах та валиться штукатурка

Мешканці будинку за адресою вул. Соборності, 25 скаржаться на проблему, яка не вирішується роками – дірки в покрівлі, величезні тріщини в стінах, потоки зі стелі та штукатурку, що обвалюється на голову перехожим.

Як розповідають мешканці цього будинку, вже не перший рік вони оббивають пороги в міській раді та комунальних службах: в будинку тече дах, у мокру погоду в кожній квартирі, що знаходиться на верхньому поверсі, зі стелі не просто капає, а ллється вода. Волога з покрівлі просочується навіть на нижні поверхи. У під'їздах великі тріщини на стінах, осипається штукатурка. З фасаду будинку, що виходить просто на пішохідну зону Соборної вулиці, обвалюються шматочки штукатурки, а з боку двору навіть випадають цеглини з фронтонів.

Про тривалі "стосунки" між мешканцями будинку та Управлінням ЖКГ Полтавської міськради свідчить листування – є листи за 2017-й, 2016-й, 2013-й та навіть 2010-й роки. На усі скарги та заклики про допомогу – стандартні відписки: "Ваш лист уважно розглянуто… шукатимемо можливість… за наявності фінансування… поставили на чергу…"

Минулого року, після урагану зі зливою, що прокотився Полтавою в липні, в одній із квартир будинку навіть обвалилася стеля – вітром зірвало шиферну покрівлю та штукатурка не витримали потік води, що лився через перекриття з горища.

Після того випадку місто направило бригаду для часткового ремонту покрівлі. Перекрили тільки невелику ділянку – лише там, де вітром зірвало. Наскільки мені відомо, мешканці під'їзду, над яким перекривали дах, скидалися на шифер по 300 гривень. Тоді особисто оглядав наше горище начальник міського управління ЖКГ Сергій Сінельнік. Поки я писала заяву, він ремонтникам каже "та ще буде кожна бабуся писати нам заяви". Було дуже неприємно. Але за чотири місяці шифер розтріскався та посипався, тож із даху знову тече навіть там, де робили ремонт

– розповідає мешканка цього будинку Ірина Баб'як, яка не перший рік веде паперову тяганину з міськими службами за капітальний ремонт покрівлі.

На горищі будинку в темряві дуже гарно видно чисельні дірки, через які в приміщення потрапляють атмосферні опади. У день нашого приходу в променях денного світла кружляв сніг, осідаючи шапками на гнилі стропила та перекриття. За найменшої відлиги цей сніг стече до квартир мешканців верхнього поверху.

У нас текло на голову просто над ліжком. Бувало, що просто посеред ночі прокидалися від того, що починає литися вода зі стелі. Підставляємо на горищі ємності під дірки в даху, застеляли поліетиленовою плівкою. В інших місцях теж тече, просто уздовж стіни ллється. А над балконом обвалюються шматки штукатурки з фасаду – на тротуар, де ходять люди. Цієї суботи знову лилося цілий день. Ми телефонували диспетчеру аварійної служби, але вона досить грубо відповіла, на тому все й скінчилося. Залишаємося сам-на сам зі своєю бідою

– розповідає Віра Северченко.

За словами жінки, з тих 57 років, що вона живе в цій квартирі, останні років 40 мають таку проблему. Зверталися неодноразово до ЖЕО, але отримували відповідь, що в штатному розкладі організації відсутні покрівельники. Раніше проблему вирішували власним коштом, але останнім часом приватні майстри відмовляються братися за роботу, бо, мовляв, на даху трухляве все, провалюються ноги, без капітального ремонту не обійтися.

В іншій квартирі також вся стеля в розводах води. Через це в квартирі ніхто не живе – побоюються продовження, а на капітальний ремонт квартири та покрівлі коштів родина не має, бо пенсіонер-інвалід опікується неповнолітньою онукою та не може самотужки здійснити капітальний ремонт.

Я звертався до начальника міського управління ЖКГ, але він не йде на контакт, навіть відмовився зі мною спілкуватися, коли я чекав його в приймальні. Так само звертався до Олексія Чепурка, але чув тільки обіцянки, що він приділить мені час. За вісім місяців так нічого й не добився. А я пересуваюся за допомогою милиць, мені складно щодня ходити по кабінетах

– обурюється Борис Божко.

Ірина Баб'як навіть виступила на сесії міської ради 31 січня 2017 року з проханням до міського голови допомогти у вирішенні питання про капітальний ремонт будинку – не тільки покрівлі, а й укріплення фасаду. 

У листі, який надійшов на адресу мешканців будинку наприкінці січня, вказано, що будинок внесено до проекту Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2017 рік в переліку об'єктів, що потребують капітального ремонту покрівлі. При умові затвердження цієї Програми ремонтні роботи мають бути виконані протягом 2017 року.

"…за наявності відповідного фінансування та при умові своєчасного здійснення оплати", – зокрема, йдеться в листі.

Нам не вдалося поспілкуватись із начальником міського управління житлово-комунального господарства паном Сінельніком – за словами його секретаря, чиновник перебуває у відпустці. Проте у відділі утримання житлового фонду цього управління нам пояснили, що ремонт покрівель будинків, які знаходяться в переліку на капремонт у 2017 році, може розпочатися лише з настанням сприятливих погодних умов, тобто не раніше квітня. Що робити мешканцям до того часу – наприклад, коли почнеться танення снігу – працівники управління не знають.

7 лютого заступник полтавського міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко таки зустрівся із мешканцями будинку. Зокрема, він відвідав квартиру №11, в якій мешкає Борис Божко.

Вислухавши скарги мешканців, чиновник пообіцяв направити комісію з визначення обсягу робіт та складання проектної документації на капітальний ремонт покрівлі, після чого мають бути проведені ремонтні роботи. Зробити це, за правилами, можна буде не раніше першого квітня, коли повністю зійде сніг з дахів. Утім, він зазначив, що йде в цьому питанні проти власних правил. За його словами, роками в черзі на ремонт покрівлі стоять сотні будинків, і, якщо обирати першочерговість, він скоріше б розпорядився ремонтувати будинки в спальних районах Полтави, ніж у центрі міста.

Є рішення Верховного суду, яке говорить про те, що мешканці приватизованого житла в багатоквартирному будинку є власниками не тільки приватизованої квартири, а й частини будинку в пропорційному розрахунку від площі приватизованого житла. Звідси витікає, що ремонт під'їздів, дахів та підвалів мають проводити мешканці самостійно. Тому, якщо мова йде про вибір, кому в першу чергу ремонтувати дах, я схиляюся до того, щоб ремонт здійснювати в будинках, де мешканці не в змозі провести такий роботи власним коштом – наприклад, в старих будинках на Браїлках. Але не в Центрі, де квартири вартують по сто тисяч доларів. Проте, я обіцяю, що ми підемо назустріч мешканцям даного будинку та виділимо кошти з міського бюджету. Цього року, щоб ви розуміли, на такі ремонти з міського бюджету виділено лише 15 мільйонів гривень. І в межах цієї суми ми маємо провести роботи у місті

- прокоментував ситуацію Олексій Чепурко.

Питання про стан фасаду будинку та тріщини в стінах чиновник наразі проігнорував.

ЖКГ, будинок, ремонт

За темою:

  • Справу щодо загибелі полтавської комунальниці закрили
  • УЖКГ Полтави замовляє катафалк за понад два мільйони гривень
  • Справа Скорика: вирок у розтраті 3,9 млн гривень із бюджету Полтави
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.