ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:26 09.11


У Полтаві одночасно писали Диктант національної єдності. ФОТО

9 листопада, в День української писемності та мови, сотні полтавців писали шістнадцятий за ліком всеукраїнський Диктант національної єдності, щоб перевірити свої знання з української мови.

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Написання Диктанту національної єдності пройшло в багатьох школах та вищих навчальних закладах Полтавської області, бібліотеках.

У полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського радіодиктант писали працівники культури та майстри народної творчості, співробітники облдержадміністрації, працівники театру імені Гоголя, музичного училища.

До дня працівників культури та народної творчості хотілося об'єднати мистецький бомонд, заслужених і народних артистів, директорський корпус і разом із ними відчути єдність, яка не в тому полягає, щоб написати диктант без помилок, але в тому, що ми чуємо один одного. Одночасно в усій Україні відбувається ця подія і маємо великий енергетичний посил

– прокоментувала захід Валентина Вождаєнко, заступниця начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації, яка писала диктант уперше.

Якби в школах так диктували диктанти, як нам сьогодні, то всі були б відмінниками. Мені особисто дуже сподобалось, я відчула себе українкою, отримала величезне задоволення

- поділилась враженнями Надія Влезько, заступниця директора Полтавської обласної бібліотеки з наукової роботи.

Її заклад уже не перший рік бере участь у написанні диктанту національної єдності, багато бібліотекарів із власної ініціативи теж долучаються до акції, пишуть радіодиктант в окремій, спеціально виділеній кімнаті.

Я вперше писала Диктант національної єдності. Мою увагу привернуло, що на сторінці в Фейсбук наші полтавські бібліотекарі створили "подію", де щодня публікували якісь правила українського правопису. Я за фахом вчитель української мови та літератури, хоч і не викладаю зараз, тож мені було цікаво взяти участь в акції. Диктант, на мою думку, був легким, але дуже сподобався емоційно приємний текст

- розповіла волонтерка "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Скорик, яка теж взяла участь у написанні диктанту.

Цього року диктант мав назву "Україна на зламі тисячоліть", його текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – був прочитаний в прямому ефірі двічі. Диктором традиційно став автор тексту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, укладач шкільних підручників з української мови та літератури.

День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Свято встановлено з 1997 року Указом Президента України.

Національна радіокомпанія України в 2000 році започаткувала акцію "Всеукраїнський радіодиктант єдності", яка щорічно збирає десятки тисяч дописувачів. Участь у заході може взяти кожен бажаючий. За умовами акції, можна надіслати диктант для перевірки на Українському радіо. З цією метою треба скористатися звичайною поштою або електронною.

культура, диктант

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.