ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:02 22.11


У Полтаві покажуть польські, німецькі, шведські й американські фільми про права людей

До Полтави приїхав XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Рух фестивалю полтавськими теренами розпочався 21 листопада в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. На початку заходу перед гостями виступили обласні координатори фестивалю, які, власне, й опікуються організацією кінопоказів на Полтавщині.

Ідею проведення на Полтавщині фестивальних кінопоказів Docudays UA співробітники Полтавського осередків у Суспільної служби України почали реалізовувати ще 2006 року.

Ми почули тоді про фестиваль, і зрозуміли, що ці фільми треба показувати в Полтаві, тому що вони надзвичайно актуальні. Це не просто розповіді про права людини, як в підручнику, - це реальні історії. Люди дивляться фільми, приміряють на себе ці історії і краще розуміють все – про захист прав, як їх захищати, коли і як порушуються права людини, як допомагати людям відстоювати свої права

- розповіла Ганна Киященко, керівник Суспільної служби України в Полтавській області.

Мережа організаторів Фестивалю по області налічує зараз понад 30 людей.

Фільми обирала безпосередньо я, ми працювали разом з нашою командою. Перш за все, ми орієнтуємось на те, що на покази приходить багато учнівської і студентської молоді – щоб їм було цікаво, і щоб на прикладі цього фільму можна було пояснити те чи інше право людини. В кожній області програми різняться. Координаторами в кожній області є та чи інша громадська організація, і вони вибирають фільми в залежності від їх аудиторії

– розповідає Тетяна Білоброва, координатор правоосвітніх акцій Фестивалю на Полтавщині.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – "Крізь ілюзії", адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність світобудови, ілюзія про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації.

Подорожуючи Україною, я бачу багато старих символів радянських часів, які досі майорять примарами в наших містах – той же олімпійський мішка, який визирає з-за чагарнику, коли ви під’їжджаєте до Києва. Ті ж самі "Жінки з веслами" тощо. І я вважаю, що нам давно пора розпрощатись з ними та змінювати нарешті наш спосіб мислення

– розповідає правозахисник, член ГО "MART", активіст всеукраїнської освітньої програми "Розуміймо права людини" Андрій Кінаш.

Символом цьогорічного фестивалю є ведмедик з Олімпіади 1980 року в Москві.

Ці ведмедики у кожному з нас – вони з легкістю роблять те, проти чого ми боремося: дають хабарі, "вирішують справи", вихваляють радянські порядки, де наче була стабільність і впевненість у завтрашньому дні. Ці ведмедики – українські виборці, м’які й пухнасті, із винуватими посмішками йдуть голосувати за світле майбутнє і… дорогою продають голос або щиро обирають тих, хто вже не раз одурив. Ми зробили "олімпійських ведмедиків" символом фестивалю Docudays UA-2016, щоб вони допомогли нам пробитися крізь політичний гіпноз та ілюзії, що всі наші проблеми хтось має вирішити за нас. Наші ведмедики порожні всередині й мають нарешті стати символом прощання з минулим, в яке нас намагається знову затягти сусідня агонізуюча імперія

– повідомляють організатори фестивалю на своїй сторінці.

Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це історія про міграційні процеси ("Заробітчанський шлях" Олени Федюк), реабілітацію після війни ("Про чоловіків та війну" Лоран Бекю-Ренар), несприйняття іншості ("Звіть мене Маріанною" Кароліни Белявської й "Парк збоченців" Фріди Баркфорс та Лассе Баркфорс), жіночий активізм за авторитарних режимів ("Задириста горобка" Нанфу Вонг та "Жіноча "Солідарність" Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського) і багато інших. Загалом глядачі Мандрівного фестивалю побачать більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу.

Перші два фільми, якими, власне, відкрилась подорож фестивалю Полтавщиною, "Крим SOS та "Канцелярська сотня", належать до циклу "Енциклопедія Майдану" українського режисера Сергія Лисенка. У циклі загалом десять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. Його історії про те, що впродовж чотирьох місяців Майдан щодня дивував світ здатністю українців об'єднуватися, а також креативними, злагодженими й ефективними діями, до яких долучалися сотні тисяч добровольців по всій Україні. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні. У кожного героя своя історія, проте всі разом вони складаються в єдину оповідь.

Стрічка "Крим SOS" розповідає про перші дні окупації Криму та діяльність кримських активістів, що взяли на себе висвітлення подій буквально з перших годин окупації, а потім і піклування про вимушених переселенців – з Криму та зі сходу України. В фільмі "Канцелярська сотня" розповідається про волонтерів, які врятували від знищення і відновлюють документи, що свідчать про злочинну діяльність уряду Януковича, та піднімається низка питань стосовно реальних статків нинішніх державних службовців.

XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Полтавщині триватиме з 21 листопада по 13 грудня. У Полтаві фестиваль продовжиться показами в приміщенні Полтавської філії Суспільної служби України та бібліотеках міста.

  • 22 листопада з 14.00 в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва ім. О. Гончара покажуть стрічки "Ямаха" російського режисера І. Омельченко та "Моріом" Ф Скалісі (Швейцарія).
  • 24 листопада з 14.00 в літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка відбудеться показ фільмів "Інтерсекція" (Д. Сухолиткий-Собчук, Україна/Румунія) і "Хоттабич та його команда" (С. Лисенко, Україна).
  • 26 листопада о 15.00 в приміщенні Полтавської філії Суспільної Служби (Соборний майдан, 15) можна буде подивитись кіно "Жіноча Солідарність" польських режисерів.
  • 3 грудня там же о 15.00 покажуть фільм "Ті, що сказали "ні"" (Німа Сарвестані, Швеція).
  • 10 грудня в тому ж залі з 15.00 запрошують до перегляду стрічки "E-team" американця Р. Кауффмана.
  • Також, 8 грудня о 14.00 в Полтавській центральній міській бібліотеці (вул. Алмазна, 6/11) покажуть "Тягар доказів" С. Кессісоглу (Німеччина).

В області пройдуть кінопокази в районних центрах.

  • Лубенська центральна районна бібліотека (м. Лубни, просп. Володимирський, 43) чекає гостей 2 грудня об 11.00 на стрічку українського режисера Тараса Дроня "Остап".
  • В Гадячі 8 грудня о 14.00 в кіноконцертному залі "Дружба" (вул. Гетьманська, 14) відбудеться показ двох стрічок українця Сергія Лисенка: "Хоттабич та його команда" і "Мова".

культура, кіно, фестиваль

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.