ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 04.06


У Полтаві провели святковий ярмарок із кримськотатарським колоритом

У неділю, 4 червня, до Полтави на благодійний Троїцький ярмарок, організований волонтерами "Команди небайдужих", завітала кримськотатарська делегація з Києва.

Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова Фоторепортаж Олега Журавльова

Ярмарок із родзинкою. Кримськотатарською

До мене звернулися представники "Команди небайдужих" і попросили допомогти в організації ярмарку з кримськотатарським колоритом. А я в них тепер —  "Людмила Хайтарма" — після того, як привезла у Полтаву Ахтема Сеїтаблаєва з його однойменним фільмом. Я з радістю долучилася, звернулася по допомогу до свого друга Ерфана, а він зібрав людей. За підтримки організації "КримSOS" організували цю поїздку з Києва

 — розповіла нам полтавська активістка Людмила Верещагіна.

До Полтави приїхали понад три десятки представників кримськотатарської спільноти. Серед гостей — 15 дітей із танцювального колективу у супроводі батьків, а також кримськотатарські активісти. На ярмарку демонструють національну кухню, вироби народних майстрів та культуру – пісні й танці.  Презентує кримськотатарських гостей Ерфан Кудусов — представник кримськотатарського меджлісу.

Ерфан народився в Узбекистані, куди його батько в 1944 році дворічним малюком був депортований з Криму. В 1991 році 17-річним переїхав у Крим. Але з початком російської окупації 2014 року Ерфан, активіст Майдану, знову був змушений виїхати з родиною з півострова до Києва. Всі ці роки чоловік працює над популяризацією кримськотатарської культури та бореться за права свого народу.

Ми їдемо туди, де на нас чекають, де цікавляться нами, кримськими татарами — нашою культурою, нашими проблемами. Тому що це насправді проблеми всеукраїнські — територіальна цілісність та незалежність нашої держави має бути відновлена, бо Крим належить Україні. Ми хочемо показати українцям, що наша культура не обмежуються чебуреками та пахлавою на пляжі. Наша культура має багато спільного з українською — це і орнаменти, й одяг, і зброя. Навіть слово "майдан", яке зараз так часто вживають, має тюркське коріння – "мейдан". Ми прагнемо розвіяти міф про російську сакральність у Криму

 — пояснив кримськотатарський активіст Ерфан Кудусов.

На ярмарку презентували роботи кримськотатарських майстрів — кераміку Абдюла Сейтаметова та Рустема Скибіна, коврові роботи Мамута Чурлу, автентичну вишивку, ляльок та інші витвори народного мистецтва. Ці роботи Ерфан відібрав із власного салону на київському Хрещатику — єдиного арт-салону кримськотатарських майстрів в Україні.

Окрім цього, для відвідувачів ярмарку приготували й поживу тілесну: всі охочі мали змогу спробувати традиційні татарські страви. Гості також приготували показ національних костюмів і танцювальних композицій у виконанні кримськотатарського ансамблю "Бадем" (у перекладі українською - мигдаль).

Смаколики та оберемки

Не поскупилися на розваги й організатори свята: на ярмарковій сцені виступили дитячі та юнацькі фольклорні й естрадні колективи. В дитячій зоні разом із волонтерами "Команди небайдужих" юні відвідувачі створили художню композицію "Голуб миру", яку згодом відправлять до одного з військових підрозділів, які проходять службу в зоні АТО.

Поруч поліцейські допомагали дітлахам майструвати світловідбиваючі аплікації, щоб у темну пору доби юних учасників дорожнього руху було добре видно водіям, та роздавали інформаційні книжки "1000 та один поворот", де в ігровій формі наводяться правила дорожнього руху.

На ярмарку також не обійшлося без смаколиків: волонтери "Команди небайдужих" пропонували гостям галушки, шашлик, різноманітні напої та солодощі власного приготування. Крім вишиванок, посуду, сувенірів та подарунків тут можна було також придбати традиційні для Трійці оберемки та букетики зеленого зілля.

Участь у святі також взяли члени полтавської "Просвіти" та особисто її очільник Микола Кульчинський. Громадські діячі вели просвітницьку діяльність, продавали книги, видані полтавським товариством та збирали кошти на діяльність "Просвіти".

Солошенко і Афанасьєв

Серед численних відвідувачів свята були також і колишні російські політв'язні Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко. Вони відвідали благодійний ярмарок на запрошення співзасновника громадської організації Олександри Сиротенко.

Я сьогодні в соціальній мережі списалася з Геннадієм Афанасьєвим, дізнавшись, що він перебуває у Полтаві. Вони разом із Юрієм Солошенком зараз відзначають річницю свого звільнення з російського полону і зустрілися в Полтаві, щоб провести час разом. Я написала йому запрошення відвідати наш захід і буквально за декілька хвилин вони були у нас на ярмарку

 — пояснила Олександра.

Нагадаємо, що благодійні ярмарки, організовані волонтерами "Команди небайдужих", традиційно проводяться поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором на великі релігійні свята і мають на меті збір коштів на потреби військових-учасників АТО. Як повідомила координатор заходу волонтер Наталія Скорик, частину коштів, зібраних на Троїцькому ярмарку, активісти планують спрямувати на допомогу пораненим бійцям, частину — на численні потреби  учасників АТО.

Як оголосила Наталія Гранчак, під час проведення Троїцького ярмарку вдалося зібрати 46603 гривні.

ярмарок, благодійність, свято, допомога, АТО, кримські татари, культура, волонтери

За темою:

  • У Полтаві проведуть Великодній ярмарок
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.