ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:32 22.11


У Полтаві будують дім для АТОвців, ділять квартири і визначають ціну

У міській раді продовжили до грудня прийом заяв від учасників АТО та членів їх сімей, які перебувають на квартирному обліку при виконкомі, на позачергове отримання житла.

За раніше оприлюдненою інформацією, прийом документів мав завершитись 15 листопада.

Як повідомили у відділі обліку, розподілу та приватизації житла управління майном комунальної власності міста, подовження терміну пов'язано з тим, що є ще вільні кватири, які надаються згідно з Програмою забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2017 роки у Полтаві. На даний момент заяви подали близько 110 родин із майже 160 таких, що перебувають на квартирному обліку.

Фахівці управління капітального будівництва Полтавської міської ради на запит нашого видання надали більш детальну інформацію про поточний стан виконання Програми.

Програму затверджено Рішенням шостої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 22 липня 2016 року. На її виконання передбачено виділення 120 квартир у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Марії Башкирцевої, 31а. На сьогоднішній день триває розробка проектно-кошторисної документації даного об’єкта, введення ж в експлуатацію житлового будинку планується в грудні 2017 року

- зазначено в документі.

Як повідомляється в листі-відповіді, в даних квартирах передбачається встановлення вхідних дверей, скління вікон та лоджії (крім відкритого евакуаційного майданчика лоджії). Згідно з проектом, в квартирах встановлять газові плити, газові котли, опалювальні прилади (радіатори), лічильники для обліку водо-, електро- та газопостачання, а також сантехнічне обладнання (ванну, умивальник, сушарку для рушників, унітаз, і мийку).

З опоряджувальних робіт в квартирах мають зробити кінцеве фарбування стелі, шпаклювання та ґрунтування стін, фарбування стін в туалеті, ванній кімнаті і кухні вологостійкою фарбою, а також оздоблення підлоги: укладання керамічної плитки на підлогу в туалеті та ванній кімнаті, та лінолеуму з плінтусом в інших приміщеннях (кухня, коридор, житлова кімната). Крім того, будинок буде обладнано підіймачем для маломобільних груп населення.

За коментарем ми звернулись до Юліана Матвійчука, депутата міської ради від "Свободи", який брав участь у засіданнях комісій з обговорення та затвердження Програми.

Із трьох під'їздів перший і третій мають віддати АТОвцям, середній, другий, готують на продаж через те, що за списками АТОвці всі квартири не займають. Списки формувались таким чином: людина приходить з посвідченням УБД, і якщо в неї неналежні умови проживання (це визначає спеціальна комісія управління соцзахисту) – або в тебе поганий будинок, або багато членів родини прописані на одній площі, або ти прописаний в гуртожитку – то можна стати на цю квартирну чергу. Тобто, умови подання документів однакові з загальною квартирною чергою по місту, але зробили окрему саме для учасників бойових дій в АТО. У АТОвців, які вже давно стоять у квартирній черзі, всі документи давно готові. Але, якщо всі умови виконані, просто зараз може АТОвець звернутись, оформити документи, стати в чергу і написати заяву на отримання квартири – знаю багатьох учасників бойових дій, які тільки-тільки стали в квартирну чергу і одразу потрапили під дію Програми та отримають квартири. Від початку домовленості були такі, що учасник бойових дій повинен буде сплатити 50 відсотків вартості житла, 25 відсотків сплатить місто, 25 – область, були запропоновані та мали бути затверджені відповідні програми. Обласна рада дуже довго узгоджувала обласну Програму, але нарешті вирішили, що область компенсуватиме 25 відсотків. За цей час міська рада виділила кошти на компенсацію 50 відсотків вартості квартир. Тобто, були умови, щоб на учасників АТО покласти лише 25 відсотків відшкодування вартості, але їх не прийняли. Так і повернулись до того, з його починали: по 25 відсотків компенсує область і місто, і 50 сплачує АТОвець.

За нашою інформацією, квартири в цьому будинку двох типів - на 43 та на 62 квадратних метри, одно- та двокімнатні відповідно. На двокімнатні можуть претендувати лише ті учасники АТО, в яких не менше трьох членів родини. В іншому випадку можна отримати лише однокімнатне житло.

Ціна за квадратний метр житла встановлена на рівні трохи більше семи тисяч гривень (7150, як у телефонній розмові повідомили автору співробітники міської ради), відповідно, АТОвець має сплатити три з половиною тисячі (3575 - авт.)

- зазначив далі політик.

За його словами, спочатку АТОвець має сплатити 30 відсотків суми, а потім сплачувати кожен рік по 10 відсотків. Але в результаті ці 30 відсотків порахували не від вартості для АТОвців, а від повної суми. Тобто, фактично, це виходить 60 відсотків, а це вже сума не менше 90 тисяч гривень для однокімнатної квартири.

Сім’ям учасників антитерористичної операції надано пріоритетне право на отримання пільгового кредиту за рахунок статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи "Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву". Таке рішення за ініціативи правління Держмолодьжитла було прийняте 21 жовтня Спостережною радою Фонду.

Інформацію про фінансування та порядок отримання коштів з бюджетів ми взяли безпосередньо з тексту Програми, який знаходиться у вільному доступі:

Фінансування даної Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, та/або обласного бюджету, та/або Полтавського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", ФФБ в розмірі 50 відсотків нормативної вартості житла, а також за рахунок коштів учасника Програми – в розмірі 50 відсотків нормативної вартості житла. Для отримання фінансування з бюджету на будівництво (придбання) житла громадянин-учасник Програми, за узгодженням з відповідальним виконавцем, відкриває у банку-агенті особистий рахунок, на який вносить власні кошти в порядку та розмірі, визначеному договором про обслуговування коштів

- ідеться в документі.

Згідно з Програмою, оформлення документів про право власності на збудоване (придбане) житло учасники Програми здійснюють за рахунок власних коштів.

Тим часом, на найближчу сесію Полтавської міської ради запланований розгляд питання "Про внесення змін до додатку рішення шостої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 22.07.2016 "Про затвердження Програми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2017 роки у м.Полтава".

У довідці від управління капітального будівництва на наш запит стосовно стану будівництва надали відповідь, що триває узгодження кошторисної документації. У той же час, на ділянці за адресою вул. Марії Башкірцевої, 31а повним ходом тривають будівельні роботи: завозять будівельні матеріали та спецтехніку, встановлений будівельний вагончик, забивають сваї під фундамент. Причини такої розбіжності з'ясувати не вдалось.

АТОвці, будинок

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.