ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:28 26.04


У Полтаві зірвали конкурс на передачу приватній компанії контролю за міськими перевезеннями

Громадські активісти перешкодили роботі комісії, яка збиралася 26 квітня, щоб на умовах проведення конкурсу передати його єдиному учаснику, приватній фірмі "Трек Сервіс Контроль", моніторинг міських перевезень.

Сьогодні у міськраді мала зібратися комісія, щоб вирішити питання передачі контролю над міськими перевезеннями приватному підприємству "Трек Сервіс Контроль". На засідання також прибули перевізники, які відмовляються платити гроші цій приватній структурі.

Там такі умови, хіба можна їздити? Ми намагалися працювати, але нам не дали дозвіл на роботу, постійно влаштовували перевірки. Зараз кожен день перевіряють, видумують приводи для складання протоколів. Але перевіряють чомусь тільки нас і взагалі не чіпають тих, хто платить "відкупні". Хіба можна працювати, коли з тебе вимагають від семи до одинадцяти тисяч за маршрут? У мене автобус майже півроку стоїть, бо нам не дають можливості працювати – не видають дозволи. Ми маємо всі документи: діагностику, медогляд, страховку, техпаспорт, але не можемо отримати дозвіл на міські перевезення. Безпідставно

– розповідає Віталій Кучерук, власник автобуса.

Про дату проведення засідання повідомлення на офіційному сайті міської ради не було. Інформація, за словами громадського активіста Сергія Чередніченка, була опублікована на шпальтах газети "Полтавський вісник" ще місяць тому. Перевізники стверджують, що їх обіцяли запросити на конкурс, тому вони й приїхали. За попереднім повідомленням, засідання комісії мало відбутися в кабінеті 225. Утім, чекали активісти марно: конкурс розпочався в іншому місці. Поки представники перевізників чекали початку засідання біля кабінету нового керівника міського ЖКГ Андрія Ляміна, комісія зібралася на першому поверсі, в кабінеті, що відноситься до відділу транспортних перевезень і зв'язку. Коли про це дізналися активісти, вони прийшли в кімнату та стали перешкоджати проведенню конкурсу.

Коли ми зайшли в кабінет, вони вже почали голосували за ухвалення рішення. А перед цим ми запитували членів комісії, а вони казали, що навіть не знають, на який конкурс їх запросили. Я вже місяць намагаюся отримати в міській раді документи – протоколи, розпорядження  – про те, чому вони передають функції міської ради приватній установі. Але мені їх не надають, не відповідають на запити. Лямін каже, що нічого такого не чув, киває на Чепурка. Той каже, що нічого такого не підписував. Не розумію, звідки взагалі взялося таке рішення

– розповідає Сергій Чередніченко.

У кабінеті транспортного відділу, коли туди увірвалися активісти, почалася штурханина. Один із них відібрав та порвав протокол засідання. Члени комісії, спішно залишаючи приміщення, вдарили жінку, що стояла біля виходу. З її слів, вона отримала сильний удар ліктем у груди, після чого різко погіршилося її самопочуття. Потерпілій довелося навіть викликати бригаду екстреної медичної допомоги.

Заступник міського голови Андрій Лямін, який є головою конкурсного комітету, пояснив, що конкурс не відбувся — у роботі комісії оголосили перерву на невизначений термін. За його словами, він не знає, чому засідання комісії відбуваються таємно, в секретному режимі за зачиненими дверима — настільки, що про її роботу навіть не інформують представників ЗМІ.

Я нічого про це не знаю, це не мої повноваження. Це робота прес-служби, от їх і питайте. Я не можу відповідати за їхню роботу

– заявив Андрій Юрійович.

На це керівник прес-служби міськради Юлія Палієнко сказала, що оголошення про проведення конкурсу було опубліковане в №12 від 23 березня газети "Полтавський вісник". За її словами, оголошення містить не тільки дату проведення конкурсу, але й номер кімнати – 225 або 111. Окремо не запрошували представників ЗМІ, бо раніше в цьому ніхто не вбачав потреби. Фактично, за законом все зробили правильно: інформація дійсно була оприлюднена в зручний для міської ради спосіб.

Про причини створення та зібрання комісії її голова сказав не дуже багато. На логічні запитання представників ЗМІ стосовно необхідності проведення конкурсу та введення в систему організації транспортних перевезень приватної фірми "Трек Сервіс Контроль" держслужбовець спочатку відмовлявся відповідати, проте потім таки пояснив суть конкурсу.

Це конкурс не фірми "Трек Сервіс Контроль", а розгляд організацій, які подають документи на перевізників. На сьогоднішній момент є один учасник. Чому він один? Я у вас забув запитати! Хочете дізнатися, що це за конкурс? Прочитайте в засобах масової інформації. Це конкурс на визначення підприємства (організації), яке б допомагало збирати… документи в перевізників для того, щоб надавати надалі в конкурс. Наскільки мені відомо, ця організація вже два роки проводить цю роботу

 — сказав Андрій Лямін.

Чиновник відмовився надати коментарі стосовно прізвищ інших членів конкурсної комісії, що брали участь в засіданні. Активістам довелося викорисати навіть фізичну силу, щоб увійти до приміщення, вони навіть намагалися вибити двері. Втім, секретар комісії таки відчинив кімнату та надав журналістам копії документів із прізвищами.

Варто зазначити, що 25 квітня на сторінці Сергій Чередніченка в соцмережі  з'явилися світлини документів які, мовляв, були забуті В'ячеславом Поспєловим в автобусі, що їздив учора перевіряти автоперевізників на міських маршрутах. Поспєлов — керівник ТОВ "Трек Сервіс Контроль".

Я хотів би в Поспєлова запитати, що це за платіжки і за що саме мають сплачувати перевізники у фірму "Трек Сервіс Контроль" суму в 4200 грн — як за моніторинг і за якісь послуги. Вчора Поспєлов просто встав і вийшов з автобуса, забувши на сидінні теку з цими документами. Це комунальний автобус, в якому Поспєлов, Шпак і два працівники транспортної інспекції в присутності працівників поліції щодня виїжджають на так звані рейди. Вони зупиняються на кінцевій зупинці й починають перевірку транспортних засобів згідно зі списком, що міський голова додав до розпорядження про проведення перевірок. До слова, це розпорядження не має ані дати початку, ані дати закінчення перевірок

– розповів пан Чередніченко.

Також Чередніченко оприлюднив аркуш, який, за його словами, був долучений до конкурсних документів. Це штатний розклад, згідно з яким до штату ТОВ "Трек Сервіс Контроль" входить також депутат міської ради від очолюваної Мамаєм ПП "Совість України" Максим Голдиш (на посаді інженера) та його родичка Лариса Голдиш (на посаді диспетчера).

Утім, керівник ТОВ "Трек Сервіс Контроль" В'ячеслав Поспєлов має іншу думку стосовно ситуації. За його словами, документи він не забув в автобусі – вони були викрадені підручним Сергія Чередніченка. Нічого провокативного вони не містять. Це два акти на перевірку автобусних маршрутів, рахунок підприємству, яке обслуговує "Трек Сервіс Контроль" за надання послуг GPS та чернетка, на зворотному боці якого була стара платіжка 2016 року.

Наше підприємство виконує моніторинг діяльності транспорту та управління рухом автобусів у місті. Ніякого відношення до надання дозволів перевізникам, збирання їхніх документів чи розподілення маршрутів ми не маємо. Сьогодні повинен був відбутися конкурс на визначення робочого органу, який має займатися цими питаннями. Мова про підрахунок автобусів, що працюють в місті, визначення кількісного та якісного складу транспорту, що вийшов на маршрут протягом дня. Також це встановлення відеокамер, датчиків геонавігації в автобусах. Ми маємо власний сайт, де відображається рух транспорту. Всі дані, які ми збираємо про перевізників, ми надаємо замовнику наших послуг – Полтавській міській раді

– пояснив В'ячеслав Анатолійович.

скандал, конфлікт, транспорт, міськрада, перевізники

За темою:

  • Полтавець погрожував ножем та провокував на конфлікт
  • Скандал: полтавці посварилися через обрізку берез у дворі
  • Несправедливий розподіл премій: працівники КАТП-1628 погрожували страйком
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.