ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:03 06.04


У справі Петрова повторно допитають головного свідка – брата вбитого

У суді першої інстанції розгляд справи обвинуваченого у вбивстві Віталія Петрова перебуває на завершальній стадії.

5 квітня колегія суддів Октябрського райсуду у складі Олександра Струкова, Сергія Антонова та Анатолія Савченка долучила до справи майже всі надані прокурором матеріали кримінального провадження відносно обвинуваченого у вбивстві Віталія Петрова.

Документи

Серед поданих прокурором документів – рапорти, постанови, протоколи огляду, схеми та фототаблиці, диск із відеозаписами огляду місця події та допиту одного зі свідків, акт застосування службової собаки. За словами прокурора, напрямок, куди пішла собака «за слідами» нападників, співпав із напрямком, на який вказали свідки, розповідаючи, куди саме побігли особи, що стріляли в полтавця.

Також долучили заяви дружини, брата, сестри й бабусі вбитого. Рідні не подавали цивільного позову, брат, сестра та бабуся потерпілого зазначили, що не мають претензій до обвинуваченого Віталія Петрова.

До справи долучили клопотання щодо Петрова та ухвали суду на дозвіл про затримання, повідомлення про підозру, протокол затримання. Прокурор Володимир Зорін просив долучити протокол допиту підозрюваного на досудовому слідстві. Він зазначив, що оскільки Петров відмовився від показів на суді, то у державного обвинувача можуть виникнути розбіжності у випадку, якщо він усе ж дасть показання. Адвокат заперечував щодо долучення протоколу допиту свого підзахисного.

Прокурор Володимир Зорін оголосив свідчення, які дав Віталій Петров на досудовому слідстві. Зокрема, 4 січня 2016 року обвинувачений під час допиту розповів про пістолет, який у нього був. Він марки "Zoraki", світлого кольору, придбаний на автобазарі у чоловіка з рук, у ньому було три гумові кулі.

За словами адвоката обвинуваченого Валерія Грубича, доказів того, що Віталій Петров переховувався від слідства, немає. Також він зазначив, що правоохоронці некомпетентні, оскільки є певні неточності з часом у документах, та поняті, за його словами, не підписалися під деякими документами. Прокурор стосовно цього заперечував і вказував на протилежне.

Експертизи

Долучили й акти та висновки різноманітних експертиз. У померлого експерти виявили сліпе проникаюче вогнепальне поранення голови. На психічні розлади Петров не страждає.

В обвинуваченого на тілі виявили ушкодження – поранення від ножа. На ножі, вилученому в Петрова, виявили кров. Прокурор зазначив, що експерти вказали, що кров могла належати потерпілому і виключається той факт, що вона належала Петрову.

Експерти також дослідили грудку снігу з місця події, на якій була кров. Її часточки перенесли на марлю і дослідили. Висновок – кров може належати потерпілому.

На вилучених в обвинуваченого кросівках та джинсах кров не виявлена, на куртці та футболці – була кров Петрова.

Свідки

Під час допиту одного зі свідків у протоколі впізнання зазначено, що свідок Володимир Шульга вказав на Петрова як на найбільш схожого на нападника. Адвокат заперечив щодо долучення цих матеріалів. Свідок Олена Колесник під час допиту також упізнала Петрова. Адвокат Валерій Грубич сказав, що на суді вона не запевняла, що нападником був саме Петров.

Віталій Грубич звернув увагу на те, що свідок Безкровна стверджувала, що потерпілого Вячеслава Кірноса два хлопця сильно били ногами, а відповідних тілесних ушкоджень на тілі вбитого експерти не виявили. На що прокурор зазначив, що вбитий був одягнений у теплий одяг, тому тілесні ушкодження могли не виникнути.

Також адвокат запитав, чи встановлена друга особа, на яку вказували свідки. Прокурор зазначив, що під час досудового слідства Петров не вказував на ще одну особу, але правоохоронці провели заходи, спрямовані на встановлення даної особи. Прокурор розповів, що позитивного результату це не дало.

Найближчі плани

Суд оголосив перерву до 13:00 19 квітня.

На наступне засідання прокурор має забезпечити явку свідка – брата вбитого, Валентина, аби його могли повторно допитати. Відповідне клопотання подав прокурор, і судді його задовольнили. Прокурор зазначив, що Валентин Кірнос, який знаходився на місці події, тричі давав покази на досудовому слідстві. Однак вони різняться між собою та в порівнянні з тими, які він надав у суді. Також прокурор Володимир Зорін мотивував своє клопотання тим, що, повторно допитавши свідка, суд зможе перевірити версію Петрова про те, що стріляла інша особа – Івашина. Валерій Грубич зазначив, що під час першого допиту брат вбитого перебував у стані алкогольного сп’яніння, тому свідчення й можуть різнитися. Адвокат сказав, що протокол допиту цього свідка – неналежний доказ, оскільки його допитали незаконно.

Також судді ухвалили дізнатися, чи був убитий раніше судимим. За словами батька обвинуваченого Юрія Петрова, потерпілий – неодноразово судимий (п’ять разів). Прокурор зазначив, що про судимість вбитого повідомляв і його брат, але точну інформацію щодо цього мають надати на наступне засідання.

Головуючий у справі Олександр Струков сказав прокурору та адвокату підготуватися на наступне засідання до судових дебатів. Це означає, що Віталію Петрову скоро можуть оголосити вирок.
Адвокат обвинуваченого Марина Розанова перебувала на іншому засіданні, тому справу розглядали без її участі.

Віталія Петрова обвинувачують у вбивстві свого знайомого Вячеслава Кірноса, яке сталося 30 грудня 2015 року поблизу ринку на зупинці "23 вересня". Позиція захисту – стріляв не Віталій Петров, а особа на прізвище Івашина. Нині цей чоловік мертвий. Про це повідомило "Громадське ТБ. Полтава".  

Петров, суд

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.