ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:09 23.06


Унікальний артефакт поповнив колекцію краєзнавчого музею

Експозиція під відкритим небом краєзнавчого музею імені Василя Кричевського у Полтаві поповнилася унікальним яскравим експонатом - кам'яною стелою епохи раннього бронзового віку.

Як повідомляється на сайті музею, артефакт виявили випадково, неподалік від шосе Олександрія - Полтава, праворуч від автодорожнього мосту через річку Кобелячок — приток Ворскли, на північ від села Бутенки Кобеляцького району.

Стелу вагою 60 кг вивернули дорожні робітники, які роблять насип реконструйованого моста  біля берега. А в 70 метрах на підвищенні берега знаходиться насип давно розгорнутого кургану.

Кам'яну гранітну брилу музейники разом із вченими Центру охорони та досліджень пам'яток археології управління культури Полтавської ОДА завантажили на автомобіль і привезли в музей.

Загальні обриси плити узгоджуються зі знахідками стел-входів до катакомбних могил першої третини II тис. до н.е., в тому числі відомих в курганах біля Горішніх плавнів.

Якщо на перший погляд це була типова для того часу і місцевості стела, то сенсація сталася, коли стелу почали очищати від бруду.

Після обливання водою вивітреної поверхні на лицьовій стороні плити проступили три поглиблення округлих і витягнутих обрисів — у трьох кроках індоєвропейського бога Вішну, а поряд із ними — прокреслена лінія з двома розголудженнями зверху на кшталт роздвоєної гілки – палиці служителя культу – брахмана.

Такі зображення є не випадковими, а спеціально висічені на камені, що призначався для поховальної церемонії.

Невдовзі результати вивчення рідкісного артефакту будуть науково оприлюднені, а сама пам’ятка первісного мистецтва  посяде достойне місце в експозиції просто неба на подвір’ї музею. 

історія, культура, археологія, музей, знахідка

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.