ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 08.06


Вакарчук у Полтаві зірвав голос на першій пісні, але концерт урятував

У Полтаві відбувся довгоочікуваний концерт "Океану Ельзи" в рамках світового туру. Попри зірваний на першій же пісні голос, Святослав Вакарчук подарував своїм шанувальникам тригодинний концерт.

Вчора, 7 червня, Полтава стала одним із міст, в яких відбувся концерт в рамках світового туру ОЕ 2016-2017. Розпочався тур 17 травня 2016 року з концерту в Маріуполі. Відтоді група відвідала 28 країн із 57 концертами. Перед Полтавою у музикантів відбувся концерт в Ужгороді 1 червня, наступний виступ запланований на 9 червня в Лисичанську — до речі, організатори туру обіцяють, що там вхід на стадіон "Шахтар", де відбудеться концерт, буде вільним. Завершиться світовий тур 17 червня концертом у Львові.

На концерт у Полтаві, на стадіоні "Ворскла", було продано майже 25 тисяч квитків. Глядачі почали збиратися ще до сьомої години вечора. Хоча у квитках початок концерту був зазначений о 20:00, понад годину тривало очікування виходу музикантів на сцену.

Втім, уже з перших слів Святослава Вакарчука "Привіт, Полтаво!" було ясно, що з голосом у співака не все добре. Остаточно стало зрозумілим, що фанати не зможуть сповна насолодитися вокалом свого кумира, на першій же композиції: ледь розпочавши другий куплет пісні "Майже весна", Святослав перестав співати. Було чути, що він намагається відновити голос, але спроби виявилися невдалими, тож номер закінчили без фронтмена. Після ще двох суто інструментальних композицій Вакарчук повернувся на сцену і звернувся до глядачів.

Я сподіваюся, що з Божою допомогою і вашою підтримкою все вийде. Ми живі люди, сьогодні наш перший концерт після паузи. Все було добре… але буває – ти виходиш, і… Перепрошую, що заставив вас потурбуватися, та все буде добре

– сказав присутнім Святослав Вакарчук.

Після 40-хвилинного очікування концерт продовжився. Втім, голос Святослава не відновився повністю. Спочатку артист намагався співати пісні, де мінімальна кількість високих нот, але потім просто став змінювати мелодію таким чином, щоби мати можливість співати лише низькі ноти. Це надало пісням несподіваного й дещо незвичного звучання.

На жаль, я не можу сьогодні співати високо, а у мене всі пісні з високими нотами, але я змінюю мелодію. Співаю в терцію та кварту. Це не очікувано й для мене. Але, можливо, це стане поштовхом для створення нових пісень

– зазначив співак.

Шанувальники співчутливо поставилися до проблеми: арена підтримала артиста оплесками, підспівувала. Проте розчарування можна було спостерігати на багатьох обличчях. Чимало людей залишили концерт ще на перших піснях. Ми намагалися з'ясувати, що стало причиною демаршу. Дехто з глядачів пояснював свій ухід запізнілим початком концерту, хтось був розчарований голосом співака та відсутністю драйву. Серед думок ми зустріли й невдоволення акустикою – через невідповідну якість звуку.

Ми з дружиною йдемо з концерту, бо мені категорично не подобається звук. Я вважаю, що група такого рівня не має так звучати. Не розумію, чому звукорежисер нічого з цим не робить

– обурювався полтавець Віктор.

Були й думки, що варто би перенести концерт, як це іноді роблять навіть зірки музики світового рівня.

Можливо, варто було би, відігравши концерт, запросити нас на наступний. Або перенести його. Колись у Кременчуці перенесли концерт групи "Юпітер", на яку ми з дружиною придбали квитки – чудово група потім виступила. А сьогодні ми трошки посиділи та поспівали разом зі Святославом, але боляче на це дивитися – адже для вокаліста такий концерт може стати згубним і останнім для голосу. І ще в піснях не вистачає дуже бек-вокалу. Але від цього концерту ми не станемо менше любити "Океан Ельзи" і Вакарчука"  

– вважає полтавець Олександр Лазарєв.

Але попри все, глядачі переважно залишалися на своїх місцях до самого закінчення концерту та з захватом підспівували улюбленому артисту протягом майже трьох годин без упину. Помітивши у фан-зоні поруч зі сценою дівчину на інвалідному візку, Святослав спустився до неї, щоб сфотографуватися, й присвятив виконання  однієї з пісень цій дівчині на ім'я Маша. Ще одну пісню артист виконав на честь Героя України, учасника АТО кіборга Вадима Довгорука, який також був серед глядачів. Власне, як розповів Святослав, свою пісню "Ще мить" він і присвятив Вадиму. Виконання твору весь стадіон зустрів стоячи – на знак поваги до українських захисників, які тримають наше мирне небо.

Концертна програма закінчилася після опівночі виконанням українського славня. Втім, шанувальники не хотіли розставатися зі Святославом, тож він на біс виконав ще кілька пісень. Більшість глядачів залишали стадіон після концерту в піднесеному настрої - вже після опівночі.

Концерт нам дуже сподобався. Взагалі, "Океан Ельзи" дуже гарна група. І зараз виникла нестандартна ситуація, але Вакарчук зміг її подолати. Відчуваючи величезну підтримку полтавських шанувальників, він зрозумів, що потрібно далі співати, і співав. І недарма це зробив. Дуже радію за своїх земляків, які так гарно сприймали концерт. Чесно кажучи, я очікував більшого драйву, але що маємо, то маємо. Вважаю, що Вакарчук – герой

– поділився своїми враженнями полтавець Дмитро.

На жаль, не для всіх глядачів концерт пройшов добре. Декому було не до музики з поважних причин. За допомогою до медиків під час заходу звернулося загалом понад півсотні осіб. Дехто підходив до машин швидкої сам, комусь допомагали медичні волонтери, навіть просто на трибунах. Лікарі основною причиною звернень називають різке падіння тиску. Воно може бути обумовлене спекотною погодою, довготривалим стоянням людей на одному місці та недостатньою кількістю випитої рідини.

Важко сказати однозначно, чи вплинули на це посилені заходи безпеки, але фактом є те, що на вході до стадіону проводили огляд речей глядачів і не дозволяли проносити на захід пляшки з водою. Або треба було залишити пляшки та пляшечки, або зняти та викинути кришечки з них – це загальна практика у фірми – організатора концертів. Але такі заходи більше скидалися на банальну показуху, бо велика кількість людей просто склали кришечки в кишені та після входу на стадіон знову закоркували пляшки.

Серед проблем організації заходу варто відзначити відсутність вказівників на шляху від першого входу до секторів. Логічно було би припустити, що шлях до сектору вказуватимуть волонтери, яких до заходу залучили близько 70 осіб. Проте, волонтери, переважно, були або на вході, або всередині стадіону, тож глядачам доводилося питати один в одного або у представників поліції, як знайти свій сектор.

Ще задовго до початку концерту настрій був трохи зіпсований. Ми прийшли, але тут не було жодного вказівника. Ті бідні волонтери, яких на шляху можна було знайти, вже втомилися кільком тисячам людей пояснювати, як і куди проходити

– розповіла нам полтавка Олена.

Ще однією проблемою став натовп після закінчення концерту. Якщо входили до стадіону відвідувачі поступово, що не давало утворитися великим чергам, то на виході утворилася тиснява: найбільша кількість глядачів розташувалася на полі, а вихід із тієї частини стадіону був відкритий лише один. Також виникали складнощі при перетині перехресть вулиці Сінної та Майдану Незалежності з вулицею Соборності, де станом на першу годину ночі були відключені всі світлофори. Попри завіряння представників патрульної поліції, що регулювання руху буде відбуватися поліцейськими, на початок масового виїзду глядачів регулювальники на перехрестях були відсутні.

Підсумовуючи, можна сказати, що концерт вдався. Для Полтави це була справжня подія – зібрати понад двадцять п'ять тисяч людей на центральному стадіоні можуть лише топ-зірки. Особливо вражаюче це виглядало на фоні тієї кількості уболівальників, яку можна зазвичай побачити на домашніх матчах полтавської "Ворскли".

Фото автора

культура, мистецтво, музика, концерт, Океан Ельзи, стадіон, Святослав Вакарчук

За темою:

  • Полтавська філармонія запрошує на "Весняний Vibe"
  • Полтавці влаштували на вокзалі патріотичний перформанс. ВІДЕО
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.