ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:15 06.01


Влада спонукає українців активніше користуватися банківськими картками

Про граничну суму в 50 тисяч гривень для розрахунків готівкою, запроваджену днями НБУ, розповів на власній сторінці у соцмережі Степан Кубів, перший віце-прем'єр України.

Безготівкові розрахунки сьогодні - зручний та швидкий спосіб платежів. Днями НБУ своїм розпорядженням знизив максимальну суму для розрахунків готівкою до 50 тисяч гривень. Для чого?

Банківською карткою можна розрахуватися практично скрізь: купити продукти, одяг, побутову та іншу техніку та інше. А ще банківська карта допомагає господиням вести "домашню бухгалтерію", з легкістю аналізувати відсоток витрат на придбання різних товарів, планувати бюджет, накопичувати кошти на великі покупки та навіть отримувати відсотки на залишок коштів на своєму рахунку. Можливо саме тому безготівкові розрахунки дедалі популярніші серед населення: якщо у 2011 році розрахунки за допомогою банківських карток становили 8 відсотків, то у 2016 році - понад 35. Ринок чуйно реагує на таку потребу: сьогодні в Україні понад 33 тисячі банкоматів та понад 200 тисяч терміналів і цей показник щодня зростає
 - вважає Степан Кубів.
Крім зручності для громадян, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі вважають, що таке рішення НБУ позитивно вплине на детінізацію економіки України та матиме інші позитивні наслідки.

Рішення Національного банку України з цього питання відповідає міжнародному досвіду – багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни також планують запровадити аналогічні норми.
Встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб на рівні 50 тисяч гривень сприятиме забезпеченню стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискорення її обігу; звуженню сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегменту.
Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці у 2020 році до 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%), - повідомляє НБУ.

А от радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ вважає, що від нововведень у першу чергу постраждають громадяни, які мають право на субсидію.
На мою думку, саме із субсидіями пов’язані зниження порогового рівня готівкових розрахунків. Раніше спектр обмежень на субсидію був досить широкий: зараз людина може володіти і двома квартирами, і мати приватний автомобіль, і земельну ділянку, і все одно мати субсидію. Єдине, що залишилось, – це покупка товару чи послуги на суму 50 тисяч гривень і більше. Створюється досить зручний механізм для держави контролю таких транзакцій
– зауважив Олексій Кущ в інтерв'ю "Радіо Свобода".
На думку експерта, такий крок є наслідком низки неефективних рішень, ухвалених державою. За його словами, внаслідок встановлення неефективних тарифів на комунальні послуги державі довелося надати субсидії більшій частині населення. Оскільки це спричинило борг держави перед виробниками послуг, стверджує експерт, держава намагається створити фіскальні й адміністративні фільтри для зменшення кількості отримувачів субсидій.

Проте, на думку експертів, безготівкові розрахунки сприяють детінізації економіки, є зручними та безпечними для людей.
Безготівкові розрахунки сприяють детінізації економіки, знижують витрати держави на виготовлення банкнот і монет та витрати банків на інкасацію та зберігання готівки. У багатьох країнах Європи лише у безготівковій формі проводяться розрахунки на суму понад 1000 євро. Адже це зручно та безпечно, у першу чергу, саме для клієнтів, тобто для нас з вами. Саме тому логічно, що Національний банк України знизив граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб до 50 тисяч грн. Адже це сприятиме подальшому розвитку безготівкових розрахунків, які і так здобувають щоразу більшу популярність через свою зручність та безпечність
 - наголосив Степан Кубів.

економіка, гроші, банки, картки, безготівковий розрахунок, НБУ, Степан Кубів

За темою:

  • У Кременчуці випустили самоскид з крано-маніпуляторною установкою
  • Майно колишнього Лубенського винзаводу повторно виставили на аукціон
  • Ferrexpo запустила склад концентрату на Полтавському ГЗК
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.