16:43 26.11

"Ворскла" виграла у "Сталі" на останніх хвилинах, але до першої шістки в таблиці не потрапила. СТАТИСТИКА, ВІДЕО, ГРАФІКА, КОМЕНТАРІ

Полтавська "Ворскла" у матчі 16-го туру Прем'єр-ліги в Дніпрі, на "Метеорі", виграла у кам'янської "Сталі" завдяки голу Ребенка на 89-й хвилині. Але перемога не дозволила полтавцям увійти до першої шістки.

До цієї гри "Сталь" спершу в трьох матчах зуміла взяти сім очок, продемонструвала боротьбу в матчі з "Динамо", хоча перед цим не могла виграти у восьми матчах поспіль. "Ворскла" ж виграла лиш один матч із восьми останніх - і таким чином дві команди опинилися сусідами в таблиці, перед звітним поєдинком розташовуючись на восьмій і сьомій сходинках відповідно на відстані двох очок. І полтавці в разі перемоги могли увійти до першої шістки - аби ще програв "Чорноморець".

Полтавці грали без травмованих Коломойця і Голодюка, тому на вістрі розташувався Хльобас, з глибини йому допомагали Кобахідзе, Бартулович і Турсунов, у центрі поля діяли Кравченко й Ткачук, в обороні (справа наліво) - Сімінін, Чеснаков, Дитятьєв і Пердута. Стартова розстановка виглядала таким чином:

У господарів (номінальних - бо матч проходив на стадіоні "Метеор" у Дніпрі) теж були втрати, але це не завадило їм створити перший момент у матчі на п'ятій хвилині. Після штрафного послідувала подача до штрафної площі "Ворскли", там удар Іщенка заблокували захисники, а добивання від Стаменковича ліквідував Непогодов.

У всій першій половині тайму гравці показали чимало жаги до боротьби, але безпосередньо ударів було мало. Наступний гольовий епізод виник теж після стандарту, у "Ворскли" - на 22-й хвилині Бартулович подав, а Дитятьєв, перебуваючи спиною до воріт, головою пробив десь із лінії воротарської, але м'яч пройшов вище поперечини.

Тут же відповіла "Сталь": після пострілу Вороніна зі штрафного м'яч рикошетом ледь не залетів у кут, протилежний від того, куди стрибнув Непогодов. Після кутового вже Комваліус пробивав головою, але його постріл на лінії воріт заблокували Турсунов із Непогодовим.

Це всі гострі моменти першого тайму - команди багато часу проводили у взаємній боротьбі, полтавці заробили три попередження. Власне, відсутність гостроти позначилася на статистиці першого тайму

Статистика першого тайму від офіційного сайту Прем'єр-ліги

Другий тайм стартував з атаки "Ворскли" - після довгої передачі Хльобас випередив захисника і пробив з кута воротарської площі - але в зовнішній бік сітки воріт.

На 57-й хвилині Хльобас уже виконав забігання лівим флангом, віддав пас у штрафну площу на Турсунова, той пройшов паралельно воротам і відпасував під удар Кобахідзе - однак його постріл струснув поперечину.

Як і в першій половині, після стартової активності в таймі атакувальний запал команд спав і знову розпочалася позиційна боротьба. Це не означає, що ударів чи атак не було взагалі - просто після напруженого спротиву і боротьби в центрі поля обох суперників всі атаки вже не могли бути гострими і несподіваними. І все це незважаючи на те, що тренери провели по три заміни, випустивши на поле переважно гравців атаки (Сачко взагалі змінив трьох із чотирьох футболістів атаки, так що з передньої ланки догравав лише Турсунов).

І ці заміни таки спрацювали - аж на 89-й хвилині. Непогодов далеко вкинув м'яч на Ребенка, той в центрі поля на лівому фланзі обігрався із Загорульком (який вдало зберіг м'яч для партнера), здійснив швидкий прохід лівим краєм, увійшов до штрафної площі в районі її кута і, рухаючись уже паралельно до лінії воріт, пробив низом правою ногою праворуч від воротаря.

В останні хвилини - і до голу, і після - більше м'ячем володіли саме представники Кам'янського, але результату їм це не принесло, адже надто багато вони не здійснили протягом гри.

Статистика гри з офіційного сайту Прем'єр-ліги

Статистика матчу від телеканалу "Футбол"

Полтавці нарешті здобули три очки, але до шістки таблиці все одно поки що не потрапляють - "Чорноморець" свій матч виграв, і різниця між полтавцями й одеситами лишилася в три пункти.

Перемога далася нам нелегко, адже грали приблизно дві рівні команди, це було видно. "Ворскла" сьогодні зіграла організовано, чого нам не вистачало в попередніх матчах, уся небезпека від суперника з'являлася лише після стандартів. Ми чекали цієї перемоги, скучили за виграшами, цього чекали уболівальники. Ще не треба "Ворсклу" ховати! Так, у нас є труднощі, але вони поступово вирішуються. Ми це переживемо і вийдемо з цієї ситуації на позитивних емоціях. Сьогодні була в'язка боротьба, але таким є футбол і саме так здобуваються очки. Суперник теж ставив завдання, організовано діяв у обороні. Але в нас були інші плани на сьогодні. Заміни теж освіжили нашу гру. Окрім того, ми десять матчів не грали на нуль. Сьогодні змогли, бо вмикали швидкість, давали об'єм. Опонент діяв організовано, можливо, від того у нас було багато браку

- зазначив головний тренер "Ворскли" Василь Сачко у післяматчевому коментарі телеканалу "Футбол".

Я не думаю, що мав бути переможець сьогодні, ніхто не заслужив на виграш, і результат 0:0 був би закономірним. У нас на початку першого тайму був стовідсотковий момент, потім на лінії воріт вони зупини м'яч - у суперника ж один момент із поперечиною та, власне, гол... У нас страждає реалізація, але я не можу сказати, що ми і створили багато, як і наші опоненти. Ми погано виглядали саме у володінні м'ячем. Це мене найбільше розчаровує, адже ми розраховували виграти і піднятися на один рядок вище в таблиці, а вийшло навпаки. Добре, звісно, що не дали створити багато епізодів супернику, але ж і самі нічого не створили. Не могло бути по-іншому, адже володіння м'ячем у нас було не на рівні. Раніше ми грали краще, а якщо так граєш, як сьогодні - виграти неймовірно важко. Думав, що так і буде 0:0, не очікували, що пропустимо на останніх хвилинах. Нічия була би кращою, не такий відрив від сьомої сходинки. Зараз же боротьба буде набагато складнішою

- прокоментував матч в.о. головного тренера "Сталі" Якоб Галл.

Прем'єр-ліга, 16 тур

Сталь (Кам'янське) - Ворскла - 0:1

Гол: Ребенок 89.

Сталь: Паньків - Пашаєв, Іщенко, Стаменкович, Воронін - Каленчук, Е. Малакян, Г. Малакян (Карасюк 78) - Мисик, Задерака (Кузик 46) - Комваліус (Карікарі 65). Запасні: Бандура, Месхі, Дебелко, Довгий. В.о. головного тренера - Якоб Галл.

Ворскла: Непогодов - Сімінін, Дитятьєв, Чеснаков, Пердута - Ткачук, Кравченко - Турсунов, Бартулович (Ребенок 46), Кобахідзе (Одарюк 67) - Хльобас (Загорулько 81). Запасні: Шуст, Сапай, Пилявський, Зарічнюк. Головний тренер - Василь Сачко.

Попередження: Задерака 21 - Бартулович 28, Сімінін 33, Дитятьєв 35, Кобахідзе 60, Чеснаков 70, Одарюк 88.

Наступний поєдинок чемпіонату "Ворскла" проведе 3 грудня в Полтаві проти київського "Динамо", а завершить цьогорічну частину змагань виїзним поєдинком із "Волинню" 10 грудня. Щоправда, до цього на біло-зелених очікує кубковий матч - 30 листопада проти "Дніпра".