ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

416


Wi-Fi та не тільки: юні пацієнти онковідділення отримали подарунки

Завдяки акції "Ялинка янголів" в гематологічному відділенні Полтавської міської дитячої клінічної лікарні маленькі пацієнти тепер мають доступ до мережі інтернет.

Фото Ольги Стенько

В онкогематологічному відділенні Полтавської міської дитячої клінічної лікарні – тиша. Тут навіть посеред робочого дня не буває дуже людно, бо режим у відділенні спеціальний – обмежують доступ відвідувачів. Це для того, щоб випадково не інфікувати пацієнтів, які проходять спеціальне лікування, що пригнічує імунітет. В такій ситуації найлегша інфекція може обернутись важкою хворобою.

Але й тут відчувається, що зараз тривають новорічні свята: гірлянди, ялиночки, поруч із диспенсером із питною водою – сніговик, змайстрований із паперових стаканчиків.

Біля медсестринського посту в хіміотерапевтичному блоці – жінка з ноутбуком. Як виявляється, її ім'я Юлія, вона мати 5-річного хлопчика, що проходить хіміотерапію в стаціонарі. Розповідає, що їм нещодавно у відділенні провели інтернет – встановили роутер Wi-Fi, тож тепер є можливість скачувати мультики для дітей. Оскільки діти практично не мають контактів із зовнішнім світом, окрім батьків та лікарів, не грають у рухливі ігри й майже постійно лежать у ліжках, єдиною розрадою залишаються фільми та іграшки. Юлія розповіла, що роутер є одним із новорічних подарунків для онкохворих дітей.

До нас у палату прийшла дівчина-волонтер, яка запропонувала розмалювати паперового янголятка та "замовити" щось у подарунок до нового року. Ми на той момент тільки потрапили у відділення з хворим сином, тож не встигли ще нічого зрозуміти, бо були в прострації від подій. Мій син попросив іграшкову пожежну машинку. І за кілька днів завідувач ігрової кімнати Тетяна Іванівна повідомила, що подарунки привезли. Ви би бачили, як син зрадів, коли дійсно нам передали цю іграшку і його бажання виконалось! Для батьків це безцінно – коли їх дитина щаслива. Іншим дітям також подарували те, що вони просили, а один хлопчик попросив інтернет, і його бажання теж здійснилося

– розповідає кременчужанка Юлія Срібная.

До відділення приходили волонтери, які запропонували сину попросити для себе новорічний подарунок. Сину вже 13 років, він вийшов із того віку, коли замовляють машинки чи розмальовки. Ми з ним довго думали, що ж можна попросити. Звісно, найбільше хочеться одужання та здоров'я моїй дитині. Але чи це в силах простих людей?... А потім син згадав про інтернет. Адже протягом п'яти місяців, поки триває лікування в хіміотерапевтичному відділенні, це – чи не єдина розвага, яку він може тут мати. Можна і музику послухати, і фільми подивитись, та й з друзями поспілкуватись, а мобільний інтернет постійно треба було поповнювати. Не скажу, що дуже вірили – все-таки це дорога річ, яка до того ж щомісяця потребує оплати – та, уявіть, 30 грудня до відділення прийшли люди встановлювати роутер! В останній день, як ми з Михайлом вже виписувались з лікарні – попереду сина чекає важливий курс хіміотерапії в Києві. Але приємно, що інші діти тепер мають вільний доступ до мережі

– поділилася Тетяна Білецька, мама пацієнта дитячої онкогематології Михайла, того самого, завдяки бажанню якого в онкогематології тепер є вільний інтернет..

Добродіями для хворих дітей стали вісім молодих та активних людей, об'єднаних в громадську організацію "Полтавська платформа".

Ми з моїми колегами по громадській організації вирішили взяти участь в акції та зняли з ялинки в ТРЦ "Київ" вісім янголяток – по числу членів ГО. На кожному "янголятку" було написане бажання конкретної дитини. Дітки просили різноманітні подарунки – конструктори, різні іграшки, одна дівчинка побажала сертифікат на майстер-клас із візажу. Коли закупили подарунки та передавали їх у відділення, ми дізналися, що є ще одне прохання – облаштувати точку доступу до інтернет-мережі. Не питання було встановити та підключити роутер, питання було в тому, хто б щомісяця оплачував надання послуг. Отримавши дозвіл від адміністрації лікарні, ми звернулися до провайдера та розповіли про подарунок, який хотіли б зробити. Дуже приємно, що співробітники компанії "Тріолан" не залишились байдужими й погодились здійснити дитячу мрію

– пояснила керівник громадської організації Альона Гончаренко.

Поки що інтернет-покриття не охоплює все відділення – тільки деякі палати гематології та коридор хіміотерапевтичного блоку – але найближчими днями монтаж обладнання продовжиться. Після завершення робіт із будь-якої точки онкогематології, обіцяють фахівці, буде стабільний сигнал вільного доступу до всесвітньої мережі.

медицина, роутер, онкологія, діти, подарунок

За темою:

  • У Полтаві зняли карантинні обмеження щодо сказу
  • Наявність безкоштовних ліків у медзакладах можна перевірити через інтернет. ВІДЕО
  • Першопрохідці Горішніх Плавнів зможуть безкоштовно проходити медобстеження
  • Топ-5 за тиждень :