20:00 26.03

Хокейний "Кременчук" програв перший матч фінальної серії "Донбасу"

Перший сезон Української хокейної ліги вийшов на фінішну пряму. У Кременчуці стартувала фінальна серія матчів за титул найсильнішої команди країни, який виборюють ХК "Кременчук" і "Донбас".

Кременчук – Донбас - 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Шайби: 0:1 - Кочетков (Єгоров, Захаров), 13:38. 0:2 - Єгоров (Кочетков, Захаров), 22:43. 1:2 - Коваленя (Гриценко), 42:08. 1:3 - Бабинець (Дьяченко, Лялька), 59:05.
Кременчук: Захарченко. Башко-Андрейків, Ісаєнко-Ігнатенко, Романенко-Варивода, Дегтярьов-Савицький. Коренчук-Кузьмік-Слиш, Петранговський-Гніденко -Кірющенков, Гаврик-Гриценко-Коваленя, Кіча-Мельников-Чернишенко.
Донбас: Дьяченко. Сирей-Кугут, Яковлєвс-Алексюк, Побєдоносцев-Петрухно, Каменьков-Григорьєв. Єгоров-Захаров-Кочетков, Нікіфоров-Шафаренко-Благой, Бабинець-Буценко-Лялька, Німенко-Бондарєв-Рамазанов.

Для обох команд цьогорічний вихід у фінал не перший в історії. Для донеччан це вже п’ятий похід за трофеєм, і всі попередні спроби команда завершувала успішно. Для кременчужан – це другий вихід у фінал. Свій попередній шанс стати чемпіоном країни у 2015 році підопічні Олександра Савицького (саме нинішній генеральний менеджер ХК "Кременчук" тоді керував діями команди) не використали, поступившись у трьох матчах київському АТЕКу – 1:2.

Ні для кого не стало несподіванкою, що саме кременчужани та донеччани вийшли до фіналу першого сезону УХЛ. Саме ці команди за усіма показниками перевершили своїх опонентів. Навіть за результатом регулярного чемпіонату команди набрали однакову кількість очок – по 99. І лише додаткові показники (кількість набраних очок в очних зустрічах) вивели на першу сходинку підопічних Дмитра Підгурського. Перемога у регулярному чемпіонаті дозволила кременчужанам отримати перевагу власного льоду – перші два матчі серії, а також, за необхідності, сьомий поєдинок відбудуться на льоду арени "Айсберг".

Саме кременчужани виграли три з чотирьох домашніх поєдинків команд у регулярному чемпіонаті. Хоча матчі плей-офф і матчі регулярного чемпіонату – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці...

Перший матч фіналу викликав неймовірний ажіотаж серед кременчуцьких уболівальників. Про що можна говорити, коли за декілька днів до гри з’явилася інформація, що усі квитки розпродано. А тих, хто не придбав хокейну перепустку заздалегідь офіційний сайт просив не їхати на гру. На жаль, льодова арена "Айсберг" не в змозі прийняти всіх бажаючих через малу кількість місць. Проте клуб був готовий до такої ситуації і організував перегляд прямої трансляції на великому екрані на площі Незалежності у Кременчуці.

Перед поєдинком відбулася церемонія символічного вкидання, на кшталт матчів НХЛ. Цю процедуру довірили кременчужанину, паралімпійському чемпіону з веслування Сергію Ємельянову.

У першому періоді команди обмінялися декількома небезпечними моментами. Першими надійність Богдана Дьяченка перевірили кременчужани. Протягом однієї хвилини воротам "Донбасу" загрожували Ігор Коваленя та Владислав Гаврик, проте в обох випадках голкіпер гостей відвів загрозу від своїх воріт. У середині періоду Єгор Єгоров майже втік на побачення з Захарченком, але кидок нападника донеччан виявився неточним. Та все ж саме гості відкрили рахунок у зустрічі. Денис Кочетков після сольного проходу відправив шайбу у дальній від Захарченка кут – 0:1.

На початку другої двадцятихвилинки гостям вдалося подвоїти свою перевагу. Єгор Єгоров вдало зіграв на добиванні після кидка Захарова і відправив шайбу у ворота – 0:2. Згодом відзначитися міг і сам Віктор, але на заваді став каркас воріт господарів.

Кременчужани зуміли повернутися у гру лише у третьому періоді. На старті заключної третини матчу господарям вдалося скоротити рахунок. Тимур Гриценко виграв вкидання у зоні суперника і віддав на Ігоря Коваленю. Білорус змістився у центр та відправив шайбу під поперечину – 1:2. У середині періоду кременчужани двічі грали у більшості, однак зрівняти рахунок їм не вдалося. На останній хвилині матчу тренерський штаб господарів вирішив піти ва-банк, знявши Захарченка з воріт та випустивши шостого польового гравця. Втім, такий хід себе не виправдав. Донеччанам вдалося провести третю шайбу, вже у порожні ворота. Її автором став Сергій Бабинець.

Таким чином, рахунок у фінальній серії до чотирьох перемог став 1:0 на користь "Донбасу". Друга гра відбудеться також у Кременчуці, у вівторок, 28 березня. Початок матчу о 18:45.