23:49 30.11

Хокейний "Кременчук" утретє в сезоні програв "Донбасу"

У черговому календарному матчі чемпіонату країни з хокею ХК "Кременчук" у гостях поступився чемпіону - "Донбасу" - 2:4. І віддав верхню сходинку турнірної таблиці своїм суперникам.

Донбас – Кременчук - 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Шайби: 0:1 - Гриценко (Варивода, Коваленя), 24:51. 1:1 - Буценко (Кугут, Лялька – більш.), 26:41. 2:1 - Кочетков (Шафаренко, Єгоров), 26:59. 3:1 - Нікіфоров (Буценко, Хакімов). 3:2 - Карпенко (Кіча, Ісаєнко), 33:58. 4:2 - Лялька (Нікіфоров), 46:35.

Донбас: Царегородцев. Толстушко – Кугут, Лялька – Буценко – Нікіфоров; Побєдоносцев – Яковлевс, Кочетков – Шафаренко – Мазур; Вол.Алексюк – Петрухно, Єгоров – Большаков – Рамазанов; Хакімов – Таран, Чердак – Шаманський – Безуглий.
Кременчук: Петров. Башко – Дегтярьов, Коренчук – Кузьмик – Слиш; Ісаєнко – Ігнатенко, Гаврик – Гніденко – Кірющенков; Варивода – Романенко, Коваленя – Гриценко – Петранговський; Мельников – Чорний, Кіча – Карпенко – Чернишенко.

Цей матч став принциповим одразу для трьох кременчужан. По-перше, ворота команди Дмитра Підгурського вперше захищав російський легіонер Олег Петров – екс-гравець київського клубу “Дженералз”. До речі, саме Петров на даний момент є найкращим голкіпером ліги за кількістю відбитих кидків. По-друге, повернувся після травми до складу Сергій Кузьмик, який минулого сезону захищав кольори донецької команди. І, по-третє, вперше після переходу до лав ХК “Кременчук” проти своєї колишньої команди зіграв форвард Владислав Гаврик.
Крім того, для гравців обох команд, які є кандидатами до лав збірної України, була чудова нагода проявити себе на очах головного тренера збірної Олександра Савицького напередодні Єврочелленджу, який відбудеться з 15 по 17 грудня у Польщі. Вчора наставник національної команди повідомив, що усі викликані гравці будуть представниками УХЛ.

У стартовому періоді команди більше піклувалися про захист власних воріт і глядачі не побачили закинутих шайб у перші двадцять хвилин гри. “Сухий” перший період сповна компенсувала друга двадцятихвилинка, у якій команди відзначилися п’ять разів. Рахунок відкрили гості – шайбу у ворота чемпіона після кидка Володимира Вариводи від синьої лінії переправив Тимур Гриценко. У ролі наздоганяючих донеччани перебували менше двох хвилин. Чисельну більшість господарі реалізували завдяки вдалій грі на п’ятачку Буценка. Для того, аби вийти вперед, “Донбасу” знадобилося всього 18 секунд. Денис Кочетков увійшов у зону суперника і відправив шайбу кистьовим кидком у верхній кут – 2:1. У середині періоду підопічні Анатолія Степанищева свою перевагу ще збільшили завдяки індивідуальним діям свого найкращого бомбардира Євгенія Нікіфорова. Після його не надто сильного кидка від синьої лінії Олег Петров не зміг врятувати свою команду. Проте ще до перерви кременчужани зуміли скоротити відставання у рахунку зусиллями Севастяна Карпенка – 3:2.
У третьому періоді господарям вдалося знову повернути собі перевагу у дві шайби. Ще один екс-гравець “Дженералз” Віталій Лялька після сольного проходу по лівому борту зумів учетверте запалити червоне світло за воротами Петрова. Усі намагання партнерів дебютанта змінити хід поєдинку не принесли бажаного результату.
У підсумку “Донбас” втретє в сезоні переграв “Кременчук” на власному льоду. Перемога дозволила команді Степанищева наздогнати у турнірній таблиці свого сьогоднішнього суперника за кількістю очок та піднятися на першу сходинку завдяки кращим показникам в очних поєдинках.