ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:06 25.11


Як поскаржитись на чиновників за неякісні дороги

Що робити, коли дорога, якою ви їздите, вкрита ямами, розмітка пішохідного переходу стерта, а дорожній знак "Головна дорога" давно вкрали шукачі металобрухту? Як змусити можновладців усунути недоліки?

Існуючі вимоги до стану доріг визначені Держстандартом № 3587–97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану". Згідно з пунктом 3.1.1 ДСТУ покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспортних засобів. Встановлені гранично допустимі пошкодження площі покриття, а також терміни ліквідації з моменту їх виявлення.

Стан покриття проїзної частини та інших елементів дороги повинні перевірятися організаціями, які їх експлуатують, – щодекадно.

Снігоочищення вулиць і доріг населених пунктів після закінчення снігопаду або завірюхи проводиться не пізніше, ніж протягом 4-6 годин (залежно від категорії дороги). Очищення дороги від ожеледиці повинне відбуватися протягом 4-15 годин (залежно від інтенсивності руху).

Зруйновані кришки люків або решітки дощоприймачів мають бути відновленими відповідальною установою протягом однієї доби з моменту виявлення.

Таким чином, ями на дорогах, відсутність дорожнього знаку або стерта розмітка пішохідного переходу, відсутність люку або решітки можуть слугувати підставами для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності, якщо ці недоліки не будуть усунуті у визначений ДСТУ строк.

Якщо ви помітили зазначені недоліки на дорозі, які тривалий час не ліквідовуються, то ви можете звернутися (письмово або телефоном) до органів патрульної поліції. Можна навіть звертатися за телефоном 102, адже такі звернення переадресовують до працівників сектору безпеки дорожнього руху. У зверненні детально опишіть виявлені недоліки. Наприклад, якщо це ями, вкажіть назву вулиці (ближче до перехрестя з іншою вулицею або неподалік якогось дорожнього знаку, або інші орієнтири для точного визначення місця), кількість та розмір вибоїн (приблизні площина і глибина).

Після отримання вашого звернення працівник поліції виїжджає на вказане місце і складає акт обстеження ділянки. Приїзду інспектора можна не чекати. За результатами огляду інспектор дивиться, які є порушення в утриманні дороги та складає акт. На підставі акту інспектор виносить припис, в якому вимагає у відповідальної установи усунути виявлені недоліки до настання певної визначеної дати згідно норм ДСТУ.

Якщо вимога проігнорована, поліція виносить постанову у справі і притягує посадову особу до відповідальності щодо адмінправопорушення, передбачене статтею 140 КУпАП. Так, в 2016 році було винесено понад 20 таких постанов, а начальник комунального підприємства "ПМШЕД" Полтавської міської ради Юрій Кропивка судиться з поліцією, намагаючись скасувати накладені на нього штрафи за ями на дорогах.

Окрім того, навесні та восени проводиться комісійне обстеження доріг. Проводить його патрульна поліція спільно з організацією, яка відповідає за утримання доріг. Під час таких обстежень також можна повідомляти інформацію про неналежний стан доріг. Не виключено, що саме завдяки вашому зверненню комунальники будуть відновлювати розмітку, ставити новий каналізаційний люк або латати ями на дорогах по вашій вулиці.

дороги, ремонт

За темою:

  • Полтавці консолідують зусилля для покращання стану доріг, — Пронін
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.