ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:55 13.07


За три мільйони гривень полтавські вулиці патрулюватиме організація колишнього антимайданівця. РОЗСЛІДУВАННЯ

Три мільйони гривень на патрулювання вулиць із бюджету Полтави отримала Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій. ЇЇ президент раніше очолював "Молоді регіони" та їздив на Антимайдан.

15 червня 2017 року полтавська міськрада внесла зміни до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення "Турбота" на 2017 рік.

Міський голова Полтави Олександр Мамай ініціював в рамках програми рішення виділити кошти ветеранській організації. За день до сесії дане питання викликало бурхливі обговорення на бюджетній комісії міськради через відсутність жодних документів щодо цієї фінансової пропозиції.

Майже нічого депутати не побачили і в документах порядку денного сесійного дня.

Єдина згадка — три строки в програмі "Турбота" про виділення коштів Всеукраїнській спілці учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій. Під час безпосереднього розгляду питання слово взяв міський голова Олександр Мамай, який кілька хвилин умовляв депутатів проголосувати за це рішення.

У мене останні 3-4 місяці йде постійна дискусія з керівництвом управління внутрішніх справ. Як міського, так і обласного підпорядкування. Прийнято рішення, поки це просто рішення. Але що ми хочемо під це зробити? Щоб у Полтаві було 20-25 працівників цієї громадської організації. Всі вони принципово повинні були пройти зону Антитерористичної операції і бути прописані в місті Полтава. Для чого? Для того, щоб вони кожного дня по графіку патрулювали наше місто разом із працівниками поліції

 — так пояснив свою ініціативу Олександр Мамай.

До трибуни вийшли і представники спілки: її почесний президент Дмитро Шевченко, голова правління Володимир Голованюк та член організації Володимир Жмуренко.

Пілотний проект, який у нас пройшов у Дніпропетровську, Миргороді, Кременчуці – це хлопці, які очолюють муніципальну поліцію  

 — розповів Дмитро Шевченко.

Всі депутатські фракції міськради, крім "Свободи" і "Самопомочі", підтримали ініціативу міського голови.

Цікава деталь, що майже за два місяці до сесії, на фейсбук-сторінці "Спілки учасників АТО" з’явилось оголошення про набір людей для патрулювання вулиць у Полтаві. Можна лише позаздрити такій упевненості у прийнятті рішення про виділення трьох мільйонів з міського бюджету.

Звідки взялася ця ветеранська організація і хто за нею стоїть?

МИНУЛЕ ДМИТРА ШЕВЧЕНКА — "МОЛОДІ РЕГІОНИ" І АНТИМАЙДАН

 

Згідно з даними держреєстру, засновниками Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій зазначені Барсуков Андрій Олександрович, Кольберт Олександр Тодорович, Шевченко Дмитро Васильович.

Шевченко є співзасновником і почесним президентом спілки, створеної 19 червня 2015 року.

Раніше, в 2010 році була зареєстрована Чутівська районна організація зі схожою назвою, яка включала у себе ветеранів-інтернаціоналістів і яку очолював Дмитро Шевченко.

У часи Януковича він став керівником Чутівської районної організації "Молоді регіони". Під брендами "Молодих регіонів" та Партії регіонів він організовував різноманітні піар-акції та разом із владою брав участь у заходах.

Коли розпочалася Революція гідності, політичний вектор Шевченка не змінився. Він палко підтримував Януковича та голову обласної організації ПР Олександра Удовіченка. Зокрема, 8 лютого 2014 року він повіз чутівських членів "Молодих регіонів" на Антимайдан у Полтаві.

14 лютого 2014 року, у час, коли події на київському Євромайдані вирували через край, він разом із представниками місцевої влади Чутового взяв участь у мітингу з вшанування воїнів-інтернаціоналістів.

В часи постреволюційної України Шевченко, будучи ветераном миротворчої місії в Іраку, мобілізувався у зону АТО. Служив у 95-й бригаді ЗСУ. Після повернення разом зі своїм товаришем та односельцем Володимиром Голованюком зайнявся волонтерською діяльністю, а також нагородженням бійців від імені своєї організації.

УЛЮБЛЕНЦІ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ ТА СЛІД "РІДНОГО МІСТА"

Ветеранській спілці Голованюка-Шевченка вдалося завоювати прихильність голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Разом від імені спілки вони проводили церемонії нагородження воїнів АТО. Лідери організації почали з’являтися в якості гостей на державному обласному телеканалі "Лтава".

Нікуди не зникли і давні зв’язки з Олександром Удовіченком. Так, на місцевих виборах 2015 року від команди "Рідного міста" балотувався у депутати Київської в Полтаві ради Анатолій Клеценко, який сьогодні очолює обласний відокремлений підрозділ ветеранської спілки. 30 грудня 2016 року Володимир Голованюк відвідав Котельву, де нагородив срібною підвіскою "Тризуб" та медаллю "За гідність та патріотизм" директора агрофірми "Маяк" Вячеслава Прийму, колишнього депутата райради від Партії регіонів. 

На фото: Анатолій Клеценко бере участь у виборах голови поліцейської атестаційної комісії

У березні 2017 року Клеценка включили до складу Атестаційної комісії ГУ Нацполіції в Полтавській області. Цей перший склад комісії устиг, як відомо, обрати головою депутата облради від БПП Ірину Степаненко. Однак, після скандалу довкола кривавої різанини і штурму арки на вулиці Соборності, 27 у Полтаві, діяльність комісії була призупинена, а її склад змінений.  

КИВА ПООБІЦЯВ — ПОЛТАВСЬКА МІСЬКРАДА ЗРОБИЛА

Не дивлячись на публічні заяви пана Мамая, в обласній Нацполіції відхрещуються як від самої ветеранської спілки Голованюка-Шевченка, так і від рішення про виділення трьох мільйонів гривень.

Є Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону", згідно з яким кожен громадянин чи організація мають таке право надавати допомогу у забезпеченні правопорядку. У нас в області близько 100 громадських формувань, які патрулюють у кожному районі. В тому числі є вони і в Полтаві. Але поліція не має жодного відношення до розподілу коштів і фінансування. Це здійснюється на рівні органів місцевого самоврядування

 — пояснив нам Юрій Сулаєв, керівник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Тим не менш, ініціатива ветеранської спілки Голованюка-Шевченка  повністю копіює іншу ініціативу. 1 травня 2017 року радник Міністра внутрішніх справ Ілля Кива у Бучі Київської області презентував проект "Безпека життя".

50 ветеранів АТО там вийшли на патрулювання вулиць із поліцією. Кива пообіцяв, що в короткий термін проект буде запущений у Києві, потім в Харкові, Одесі та інших містах України.

За словами Киви, цей проект спочатку фінансується групою осіб, але в майбутньому дружинників будуть утримувати за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Як бачимо, вже через півтора місяця після презентації ініціативу Киви розпочала втілювати полтавська міська рада разом із Всеукраїнською спілкою учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій.  

Микола СОКИРА

 

 

 

розслідування, патрулювання, міська рада, Ілля Кива, Олександр Мамай

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.