ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 13.01


В умовах напівправди?


Несподіваний приліт до Києва з Москви Бориса Гризлова викликав в Україні неабиякий резонанс. І головне тут питання – чи зустрічався посланець Путіна, президента країни-агресора з  Президентом України Петром Порошенком?
 
Нагадаємо, що 65-річний Борис  Гризлов, який свого часу був міністром внутрішніх справ Росії, головою Держдуми,   недавно призначений Москвою представником Путіна  у тристоронній контактній групі для переговорів у Мінську щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Багато хто з політологів  вбачає у цьому зміну курсу Кремля, адже замість людей, яких називають яструбами російської політики, в тім числі і зовнішньої, призначаються поміркованіші. А саме таким порівняно з тим же Сурковим називають Гризлова.
 
Росія і справді у складній ситуації. Економічна криза насувається вже дуже загрозливою хмарою. Кремль розуміє, що авантюра на Донбасі що не день, то стає все більше тяжкою ношею для вже нездорової економіки країни. Тим паче, що Захід та США  на повідку і російського лідера не йдуть і болючі для країни санкції не скасовують.  Путіну треба якось і з української ситуації вийти, і посмішку тирана, а головне свій авторитет всередині Росії зберегти.
 
От і  неочікуваний візит Бориса Гризлова  до столиці України  якраз і розглядається у  руслі зміни позиції Росії.   Версія українських  ЗМІ та деяких політологів, що — ні, не мав він рандеву з нашим  Президентом. Мовляв, не президентський це рівень – сідати за стіл переговорів з людьми такого рангу. А   прилетів, кажуть вони, московський гість  для зустрічі з Леонідом Кучмою. Версія  не є тривкою, точніше – є зовсім нетривкою. Оскільки вже сьогодні, 13 січня, Гризлов міг і матиме можливість говорити з Леонідом Даниловичем саме у Мінську.
Тим паче, що один ресурс – сайт газети «Дзеркало тижня», до якого в українців є довіра – повідомив, скориставшись  своїми інформаційними джерелами в Адміністрації Президента,  що зустріч Гризлова та Порошенка  таки відбулася в Києві. Розпочалася вона після повернення Президента з поїздки до Тернопільської області пізно увечері  11 січня, близько  22.00, і тривала три години. Після цього Борис Гризлов відлетів до Москви.
 
На офіційному сайті Президента України ніякої інформації про ці перемовини станом на сьогодні, 13 січня, ви не знайдете.
 
Чому для нас дуже важливою є відповідь на запитання – так чи мав у Києві Гризлов перемовини з Порошенком, чи не мав?   На жаль, і нинішні можновладці, як і попередні, продовжують діяти за принципом   дозування інформації для суспільства, жити фактично в умовах напівправди. А то й гірше – йдеться навіть про не напівправду, а відверту  брехню. До речі, від  цього в першу чергу і страждають зрештою керманичі. Бо приховування правдивої інформації, не кажучи вже про неправду, породжує домисли і плітки, знизує рівень довіри до влади.
 
Це той один із головних уроків, які можновладці,  схоже, так і не винесли з Революції  Гідності – влада має бути чесною зі своїм народом, максимальною відкритою.  Не засвоїли схоже вони й ще одного уроку – в умовах, коли народ вважають за недолугу масу, гірше – за дурників, він, цей народ,  довго  жити  не зможе.  Що доведено українською історією. Причому, неодноразово.Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.