ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:22 30.12


Лідер "Самопомочі" в міськраді: "В "Д’Артаньянів" грати не хочемо"

Ігор Окіпнюк, депутат міськради від "Об’єднання "Самопоміч" та голова фракції, в інтерв’ю Poltava365.com розповів, наскільки монолітною є його фракція в міськраді та на чиєму він боці.

– Ігоре, наскільки ви особисто контролюєте фракцію у міській раді? Чи її контролює Антон Фалтинський?

– Відбір людей, які балотувалися до рад усіх рівнів від партії "Об’єднання "Самопоміч", був дуже жорстким. Ми публікували відкриті списки претендентів у загальному доступі. Тому люди, які пройшли цей відбір, достатньо свідомі і зважені, щоб їх не треба було авторитарно контролювати: ні мені як голові міського осередку, ні Антону Фалтинському як голові обласного. Усі рішення, які ми приймаємо, усі проблемні питання ми обговорюємо всією фракцією і з залученням членів нашої дорадчої ради: тих активістів, які теж балотувалися, не стали депутатами цього разу, але продовжують активну суспільну діяльність. І які б гарячі суперечки не точилися на цих обговореннях, ми обов’язково доходимо загальної думки і діємо в рамках спільно прийнятого рішення.

– Чи може так трапитися, що під час голосування, наприклад, за кандидатуру на посаду секретаря міськради, депутати вашої фракції проголосують не одностайно?

– Упевнений, що ні.

– Вас записали в соратники "Свободи" і в опозицию до мера Мамая. Чи це дійсно так?

– Ми готові співпрацювати і вести діалог з усіма політичними силами, які діють на благо Полтави. Робота в міськраді – це не велика політика. Це, перш за все, господарські, соціальні, культурні питання, які повинні якісно змінити життя мешканців міста. Недоречно бавитися тут у політичні ігри замість реальної роботи. Ми проводимо зустрічі і консультації з представниками усіх політичних сил. У міськраді існує два потужних табори-антагоністи: команда нинішнього мера Мамая та колишнього – Матковського. Від того, чи зможуть депутати знайти спільну мову, залежить ефективність роботи міськради. Якщо фракції "Самопомочі" вдасться стати консолідуючою силою у цьому процесі, ми будемо тільки раді.

– Чому у вас була така нечітка позиція з приводу сесії 30 грудня? І чому ви не підписали заяву до мера з вимогою призначити сесію до Нового року?

– Наша позиція максимально чітка. Ми - проти популізму і імітації бурхливої діяльності замість конкретних справ. Сьогодні ми готові підтримати усі конструктивні пропозиції та рішення. Голосувати ж за те, що у підсумку не матиме законної сили, те, що стовідсотково буде ветовано міським головою, ми не будемо. Ми хочемо працювати, а не робити вигляд і тільки набирати собі балів, користуючись тим, що полтавцям відомі не всі нюанси. Наприклад, немає сенсу говорити зараз, що бюджет міста не прийнятий через те, що не відбувалися сесії. Головний фінансовий документ країни затверджено лише минулої п’ятниці. Міська податкова служба наразі не порахувала і не надала депутатам інформацію про те, якими будуть надходження у 2016 році. Тож як планувати видатки? Про яке приняття бюджету ми можемо сьогодні говорити? Пропонуємо всім фракціям об’єднатися навколо ідеї розвитку Полтави, а не обмежуватися доказами, хто більший "Д’Артаньян".

Анна СОЛТОВСЬКА

окіпнюк, самопоміч, мер, мамай, свобода, сесія, політика

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.