ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 12.09


Медреформа: головний лікар "поділиться" обов’язками 

Реформа охорони здоров’я передбачає зміну як філософії управління закладами, так і зміну формальних вимог до керівників. 

 

Сьогодні керівник медичного закладу обов’язково має мати медичну освіту,  проте не завжди головний лікар може вирішувати економічні та адміністративні питаня, констатує Інститут аналітики та адвокації.

У більшості країн ці функції виконують два різні фахівці: один із них займається адміністративними та економічними питаннями, а інший відповідальний за медичні аспекти. Такий підхід дозволяє з одного боку розвантажити керівника, а з іншого боку залучити фахівців не тільки з медичної освітою до управління закладом. 

За словами експерта з медичної реформи проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Василя Височанського, такий стан справ є неефективним.

"В Україні існує більше 2000 закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності.  В умовах зміни ідеології роботи медзакладів та принципів фінансування необхідне залучення фахівців, які мають досвід і знання роботи в умовах вільного ринку, а не лише постійний бюджетних субвенцій. Головний лікар фізично не може встигати керувати медичною та фінансовою частиною лікарні", - підкреслив Василь Височанський.

Саме тому Міністерство охорони здоров’я України підготувало зміни до вимог на посади генерального директора та медичного директора. Зміни передбачають, що буде існувати чіткий розподіл функцій, де генеральний директор керує та відповідає за виробничо-господарські питання та фінансово-економічні результати діяльності закладу.  В той же час  медичний директор стає більш незалежним від генерального директора і до його обов’язків відносяться виключно питання, що стосуються якості медичних послуг та безпеки пацієнтів. 

Передбачається, що зміни вступлять у дію з 1 січня 2019 року. Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту будуть працювати за старою моделлю до терміну, визначеного у договорі. 

Також варто врахувати, що з 2018 року керівники закладів охорони здоров’я обираються виключно на відкритих конкурсах із залученням представників громадськості, трудового колективу та власника закладу.  

медицина, реформа, лікар, менеджмент

За темою:

  • Представники полтавських медзакладів передавали досвід колегам з України
  • Незабаром у Миргороді запрацює нова сучасна амбулаторія
  • На кардіодиспансер спрямували додатково понад 11 мільйонів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.