ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:15 30.03


На Полтавщині столітні школи стали пам’ятками культурної спадщини

Державний реєстр нерухомих пам’яток України місцевого значення поповнився столітніми школами Полтавщини. Унікальні школи Лохвицького земства визнали пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення.

Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури визнали майже півсотні знайдених столітніх шкіл Лохвицького земства пам‘ятками культурної спадщини місцевого значення.

Тепер у Мінкультурі розглядають питання надати статус не місцевого значення, а національного. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook одна з ініціаторок відродження шкіл Ольга Герасим’юк.

За її словами, ці школи є унікальними, мають столітні історію, півсотні збудовані у протягом 1910-1916 р.р. у Лохвицькому повіті Полтавської губернії за проектами відомого архітектора Опанаса Сластіона.

Нинішній стан  шкіл є занедбаним, багато зруйновано, адже багато років ними ніхто не займався.

Проте, завдяки проекту "Школи Лохвицького земства" спочатку у 2016 році дев’яти школам, а потім ще двом десяткам надали статус пам’яток місцевого значення.  

Нагадаємо, унікальні школи в українському національному стилі спорудили протягом 1910-1916 років на території Сумської, Чернігівської та Полтавської областей. Школи можна розпізнати за шестикутними вікнами та оздобленням у вигляді вишивки. 

У планах — новий туристичний маршрут на Полтавщині, який об’єднає усі школи Сластіона.

держреєстр, школи 100-літні, історія, Опанас Сластіон

За темою:

  • Під Полтавою виявили старовинний акведук. ВІДЕО
  • Полтавців запрошують на велопокатеньку по мазепинських місцях
  • У Кременчуці нарешті перейменували палац імені Котлова
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.