ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 12.05


Полтаві дали третє місце щодо "фінансового здоров’я" бюджету

Міжнародний центр перспективних досліджень спільно з Інститутом соціальних та економічних реформ (Словаччина) презентував перший в Україні рейтинг бюджетної прозорості найбільших міст та регіонів.

Дослідження пройшло в рамках проекту "Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні".

Експерти проаналізували дохідну та видаткову частини кожного з бюджетів, офіційні трансферти, особливості кредитування та фінансування їх дефіцитів.

До розрахункових фінансових показників були включені наступні індекси: основний баланс, основний баланс в розрахунку на одного жителя, прибуток на одного жителя, залежність місцевого бюджету від місцевих податків та зборів, залежність від фінансової допомоги, податкова спроможність, трансфертна стабільність, бюджетне забезпечення, податкова автономія, коефіцієнти виконання бюджету та забезпечення загального боргу.

Про це повідомили у Полтавській міській раді. Експерти Міжнародного центру перспективних досліджень визначили шкалу показника фінансового здоров’я, який варіюється від нуля і до 10 балів. Зараз середній показник по містах – 6 балів.

Однією з основних причин покращення бюджетів по містах стала децентралізація, яка дозволила місцевим органам влади використовувати додаткові фінансові ресурси. Серед міст із найкращим фінансовим станом у 2017 році є Одеса, яка має коефіцієнт у 8 балів, за нею Рівне – 7,5 балів та Полтава з показником 7,1 бала.

Фінансове здоров’я – це підсумковий показник, який дозволяє виміряти фінансовий стан міста чи регіону і порівняти його з ситуацією в інших муніципалітетах чи з середнім значенням по країні, а також оцінити ефективність фінансового управління у містах і регіонах.

рейтинг, фінанси, бюджет, влада, гроші

За темою:

  • Полтавці вийшли на четверте місце щодо доходів місцевих бюджетів на одну особу
  • Найгарнішою ялинкою України знову стала зелена кременчуцька красуня
  • Рейтинг холдингу Жеваго покращився
  • Топ-5 за тиждень :