ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 02.04


У Полтаві знайшли нові штами коронавірусу – британський та південно-американський

Після секвенування в Лондонській референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я РНК збудника COVID-19, відділеної з назальних змивів хворих в місті Полтава відилили два нових штами коронавірусу.

Ці штами віднесені до таких, що викликають занепокоєння в усьому світі. Це Британський варіант (VOC-20DEC-01 "UК" variant) та Південно-африканський варіант ( VOC-20DEC-02 Confirmed "South Africa").

 

Дані варіанти вірусу вперше визначені на території Полтавської  області, в світі ці мутантні варіанти вірусу SARS CoV-2 набули поширення та викликають занепокоєння з грудня 2020 року. За деякими повідомленнями, ці варіанти збудника мають більшу заразність та призводять до захворювання з більш тяжким перебігом

інформує ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Що робити в зв’язку з виявлення нових варіантів збудника COVID-19

Публікації у Великобританії (де з’явились та набули поширення мутантні штами) на питання: чи будуть ефективні вакцини проти нового штаму? дають відповідь - практично точно можна сказати - так.

У всякому разі на найближче майбутнє. Усі три провідні світові вакцини викликають імунну відповідь організму на наявний білок шипакоронавірусу (білок S, вигляд шипів і дав назву вірусу).

Вони (вакцини) налаштовують імунну систему на те, щоб вона атакувала різні складові вірусу, а це значить, що навіть попри те, що частина шипа мутувала, вакцини як і раніше будуть ефективними. «Налаштування імунної системи (імунологічна пам’ять) – процес, прояви якого далеко не завжди можна з’ясувати аналізами крові, в тому числі і на виявлення окремих видів антитіл. Тому доцільно пам’ятати – захищає вакцинація, а не проведені аналізи. Залишаються та набувають більшої актуальності: дотримання карантинних та обмежувальних заходів, дотримання соціальної дистанції, респіраторного етикету, використання масок, своєчасна ізоляція при наявності симптомів респіраторного захворювання та при контакті з хворим на  COVID-19» - сказано у повідомленні.

вакцинація, коронавірус

За темою:

  • На Полтавщину доставили вакцину CoronaVac
  • Цього тижня Полтавщина отримає близько 8 тисяч доз вакцини CoronaVac
  • На Полтавщині розпочали вакцинувати категорію 80+ та педагогів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.