ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины

316


Бобри обгризають дерева уздовж берегів та не їдять рибу

На Полтавщині, у межах діяльності державного підприємства "Миргородський лісгосп", бобер досить розповсюджений і трапляється вздовж берегів річок Псьол та Хорол, повідомляє Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Бобер

Найбільше бобер полюбляє м’яколистяні породи, але при недостачі корму, гризе інші породи, навіть дуб.
Помічник лісничого Комишнянського лісництва Іван Кобець розповів маловідомі та цікаві факти про бобрів.
На зиму всі бобри заготовляють гілки. А ось їх обсяг всього лише для однієї сім’ї може досягати 70 кубічних метрів. Основний раціон харчування бобрів — трав’янисті рослини. Вони не вживають рибу, як про це йдеться в дитячих мультиках. Усього одна ніч знадобиться бобру, щоб повалити і ретельно очистити від кори дерево, діаметром до 40 сантиметрів. Дорослий самець-бобер важить стільки ж, скільки і хлопчик 8 років. Цікавий факт: кіготь на великому пальці бобрів розщеплений на дві половинки. Так природа подбала про те, щоб вони могли розчісувати свою шерсть. Тривалість життя бобрів у природі в середньому становить 14 років. У неволі це число збільшується в два, а то й три рази

- каже Іван Кобець.
Нині в Україні річковий бобер розповсюджений у 17 із 25 областей, з яких 56% припадає на зону полісся, 39% - на лісостеп і 5% - степ. Найбільша чисельність тварин відзначена в Житомирській області і становить 7668 голів, або майже 22% від загальної чисельності його в Україні.
За останні роки кількість бобрів на Полтавщині збільшилася в рази. І не лише в плавнях - на Пслі, у заплавах малих річок їх стало дуже багато. А кременчужанин Андрій цьогоріч ледь не загинув після несподіваної зустрічі з бобром.

 

природа, фауна, бобер

За темою:

  • У Лубенському районі оголосили карантин через спалах АЧС
  • У Полтаві зняли карантинні обмеження щодо сказу
  • На Полтавщині через сказ загинув лось
  • Топ-5 за тиждень :