ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 24.06


Протестувальники увірвались на територію незаконного будівництва в центрі Полтави. ВІДЕО

Члени ВО "Свобода", "Національного корпусу" та інші активісти протестували проти забудови біля кінотеатру імені Котляревського у Полтаві. Знесли огорожу, палили фаєри, закидали камінням вхід на цокольний поверх.

23 червня ввечері  на місці незаконного будівництва зібралася група активістів  близько 50 чоловік. Вони вимагали припинити будувати павільйон, який примикає до кінотеатру, посилаючись на відповідне рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції.

На цю забудову вони (власники – авт.) витратили багато грошей. І тепер полізли «через голову» на Міністерство культури. І домовились, щоб цю пам’ятку разом із Краєзнавчим музеєм перевести в міську власність. Через те, що в місті зайшов в управління культури, домовився – і будуй що хочеш і де хочеш

– обурювався Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради, один з лідерів пікету.

Після кількох промов від організаторів протестувальники почали штурм території будівництва. Вони знесли огорожу та потрапили всередину павільйону.

Там запалили синій і жовтий фаєри, та розібрали частину будівельних конструкцій і будівельного каменю. Цими матеріалами вони закидали входи на цокольний поверх. Периметр території активісти обмотали колючим дротом, на якому розмістили свої плакати.

Дмитро Юденко – полтавець, який постраждав від ножових поранень під час протестів біля іншого скандального будівництва. А саме – забудови арки на вулиці Соборності у Полтаві. Він прийшов підтримати протест.

Вже судами і всіма іншими інстанціями доказано, що тут будівництво заборонене. Призначена розборка цієї будівлі. Людина, яка зацікавлена в цій будівлі, намагається потрошку  її далі будувати. З’явилась рамка для обшивки і дах, хоча раніше його не було

 — прокоментував Дмитро Юденко.

Прикметно, що на акцію також завітав голова ради підприємців міста Євгеній Дикань. Дії протестувальників він засуджує.

Я прийшов сюди як голова ради підприємців. Я поставив тут машину, проходив і побачив, що тут відбувається. У моєму розумінні це не нормально: бити, ламати, трощити. Все повинно бути в рамках закону. Якщо зараз є якісь справи в судах, нехай це вирішується на законних підставах

— поділився враженнями Євгеній Дикань.

Голова ради підприємців вважає, що у забудовника з документами все добре, а опоненти просто влаштовували піар-акцію.

Наскільки я знаю, будівництво вже тут не йде дві або три тижні. Спеціально люди дзвонили до "102", викликали поліцію, яка приїжджала і їхала назад, бо ніякого будівництва тут немає. Вони спеціально робили піар-акцію для себе. Якщо у людей є документи (а наскільки я знаю - вони є), значить законно вони повинні будувати. Якщо немає - значить не повинні будувати. Ця будівля була в жахливому стані. Тут не було ні нормальної води, ні каналізації, ні вентиляції - нічого. Тому треба радіти, що хтось взяв це і робить діло

— вважає Євгеній Дикань.

Варто відзначити, що поліція, яка в значній кількості була присутня на акції, не втручалася в дії активістів. Не було і охорони від забудовника.

Тож акція відбулася без силового протистояння. Після обмотування павільйону колючим дротом люди розвісили свої плакати і розійшлися.

Ольга СТЕНЬКО, Станіслав ЦИСЬ   

 

забудова, скандал, закон, штурм, протест, ДАБІ

За темою:

  • Протест: полтавці через відсутність електрики перекрили дорогу
  • Трупи худоби і сморід: мешканці Великого Тростянця протестують проти забою
  • Протест мотоциклістів: невідомі замальовують забороняючі знаки
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.