11:15 21.07 1373
На минулій сесії Полтавської міської ради депутати проголосували за внесення змін до бюджету на 2018 рік.
Серед питань, які депутати розглянули та затвердили на сесії, є й такі, що стосуються розвитку житлово-комунального господарства, освіти, спорту, а також соціального захисту населення.
Відповідно до затвердженого рішення, було збільшено доходну та видаткову частини міського бюджету за рахунок субвенцій із державного бюджету на 14 мільйонів 986,6 тисяч гривень, а також проведено перерозподіл бюджетних коштів за пропозиціями заступників міського голови та головних розпорядників бюджетних коштів.
Виконавчому комітету додатково виділили 1 мільйон 469,9 тисяч гривень на виконання заходів Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки.
Зокрема, Управління освіти отримає 200 тисяч гривень на придбання дороговартісного обладнання для Полтавської гімназії №6.
Міському Управлінню охорони здоров’я виділили кошти на придбання двох флюорографів вартістю два мільйони гривень кожний – для міських клінічних лікарень №2 та №3, а також 516 тисяч гривень на придбання прального обладнання та дезінфекційної камери для міського пологового будинку.
Управлінню соціального розвитку виділили 702 тисячі гривень, з яких 606,7 тисячі гривень на виконання заходів програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтави "Турбота". Окрім того, надійшло 75,1 тисяч гривень субвенції на умовах співфінансування для утримання об’єкта спільного користування Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, при тому з Новосанжарського та Решетилівського районних бюджетів виділено по 35 тисяч гривень та з бюджету Решетилівської ОТГ п'ять тисяч гривень – за реабілітацію дітей-інвалідів, мешканців вказаних районів.
Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виділені кошти в розмірі чотири мільйони 90 тисяч гривень. З них спрямовані кошти на придбання 20 путівок в санаторно-курортні заклади для демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО на загальну суму 100 тисяч гривень, та 33,5 тисячі гривень на придбання дозуючого насосу високої потужності для басейну КЗ "ПДЮСШ №3 з плавання". З обласного бюджету виділені субвенції: два мільйони гривень на співфінансування модернізації освітлення на стадіоні "Ворскла" та один мільйон 560,2 тисячі гривень на відшкодування вартості путівок на оздоровлення та відпочинок.
Чи не найбільше коштів із міських управлінь отримає Управління житлово-комунального господарства – 83 мільйони гривень. З них кошти будуть використані на утримання комунальних підприємств, ремонти житлового фонду, парків тощо.
Так, на утримання та, сподіваємось, ефективну експлуатацію об'єктів житлово-комунального господарства депутати виділили 30 мільйонів 699 тисяч гривень. Із них спрямують: 500 тисяч гривень — на загальновиробничі роботи, один мільйон гривень — на поточний ремонт дитячих майданчиків, 199 тисяч гривень — на поточний ремонт та заміну лавок ЖЕО-2, чотири мільйони гривень — на поточний ремонт ліфтів, по п'ять мільйонів — на капітальні ремонти покрівель та трубопроводів, а також 15 мільйонів гривень — на ремонт сходових клітин.
На функціонування комунальних підприємств міста спрямують 22 мільйони гривень, із яких фінансову підтримку на виплату зарплати отримає КАТП-1628 (два мільйони гривень) та КП "Полтаваелектроавтотранс" (двадцять мільйонів гривень).
На благоустрій міста спрямують 15 мільйонів 100 тисяч гривень. Із них 100 тисяч гривень — на поточний ремонт колесовідбійних огорож на шляхопроводах, один мільйон гривень — на капітальний ремонт та влаштування світлофорних об'єктів ПЕЗО "Міськсвітло", 14 мільйонів гривень – на ремонт парків і скверів міста.
13 мільйонів гривень планують спрямувати на реставрацію підземних переходів по вулиці Шевченка і Соборності, а півтора мільйона гривень – на консервацію Кадетського корпусу.
Окрім того, депутати підтримали пропозицію перерозподілити асигнування по капітальному ремонту, реконструкції доріг та реконструкції дендропарку на загальну суму 91 мільйон гривень.
Депутат від ВО "Свобода" Юліан Матвійчук вніс пропозицію порахувати просто під час сесії та затвердити суму компенсації приватним перевізникам та та КП "Полтаваелектроавтотранс" за перевезення пасажирів пільгових категорій – зокрема, учасників АТО та дітей із багатодітних родин.
Я вважаю, що також треба безкоштовно возити пенсіонерів, інвалідів першої та другої групи. Минулого року ми виділили 48 мільйонів гривень на підтримку "Полтаваелектроавтотранс", цього року виділяємо 60 мільйонів, бо електроенергія подорожчала. Що стосується автобусних перевізників, їм потрібні ті самі 60 мільйонів. Тому я пропоную для автобусників, щоб вони почали з 1 серпня безкоштовно возити всі названі категорії, виділити для початку 20 мільйонів
– вніс пропозицію Олександр Мамай.
Механізм прийняття рішень про виплату компенсацій мер запропонував зробити такий: питання виноситься на виконком, представники фракцій беруть участь у їх розгляді та прийнятті рішень – кому й скільки коштів буде відшкодовано. Кожна сума, за планом, має розглядатися кожного місяця. Таким чином будь-якого перевізника на виконкомі спільним рішенням зможуть позбавити виплат.
Тобто, ми виділяємо кошти, а ділити їх буде виконком
– пояснив Мамай.
Депутати голосуванням підтримали пропозицію міського голови. Журналістам мер пояснив, що уважно спостерігатиме за виконанням угоди з боку автоперевізників – тим, на кого не буде скарг, виділять більше коштів на відшкодування, а тим, на кого скаржитимуться найбільше, можуть зменшити обсяг компенсації, а то й взагалі її прибрати.
Поки що незрозуміло, звідки будуть перенаправлені кошти для виплати відшкодування, але найближчим часом це питання має бути вирішене.
Ми проаналізуємо залишки асигнувань по бюджету, де буде можлива економія. Я думаю, що 20 мільйонів можливо взяти з бюджету розвитку
– пояснила начальник фінансового управління Тетяна Чумак.
Також, депутати затвердили рішення відповідно до якого з 1 вересня 2018 року вартість одноразового гарячого харчування (сніданок) в закладах загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності становитиме 17 гривень, за рахунок коштів міського бюджету.
Окрім того, збільшено перелік пільгових категорій дітей, яких забезпечуватимуть безкоштовним харчуванням за рахунок міського бюджету. Відтак, додатково до визначених раніше пільгових категорій, безкоштовно харчуватимуть дітей працівників правоохоронних органів, органів внутрішніх справ, військовослужбовців і журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів (за наявності відповідних документів), учнів, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни (за наявності відповідних документів).
Від плати за харчування дитини у закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів усіх типів комунальної форми власності звільняються батьки і діти, потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності відповідних посвідчень).
Ольга СТЕНЬКО
5 мільйонів гривень застави призначили власнику заводу "Полтавський алмазний інструмент"
17:30 06.12