16:02 29.04 1447
У четвер, 28 квітня, в обласній прокуратурі на координаційній нараді обговорювали стан протидії злочинності серед неповнолітніх.
Зазначалося, що цьогоріч при незначній стабілізації криміногенної ситуації у молодіжному середовищі підлітками уже скоєно 55 злочинів, серед яких основне місце посідають крадіжки, грабежі і шахрайства.
Четверта частина дітей, які вступають у конфлікт із законом, мають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, третина – виховується в "неблагополучних" сім'ях або в неповній сім'ї одним із батьків. З такими сім'ями і дітьми соціальні працівники, психологи повинні працювати системно і цілеспрямованою, коригуючи розвиток особистості неповнолітнього,
- наголошував у доповіді заступник прокурора області Олександр Савенко.
Із 66 неповнолітніх, які цього року вчинили злочини, 72 відсотка - учні навчальних закладів. Також зростає кількість суспільно-небезпечних діянь, вчинених дітьми, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тобто з 11 років.
На нараді говорили й про те, що доволі часто діти самі потерпають від злочинних посягань.
Тринадцятирічна вихованка одного з будинків сімейного типу області звернулась до правоохоронних органів із заявою, що рідний син прийомних батьків протягом тривалого часу змушував її вступати у статеві стосунки. Було зареєстроване кримінальне провадження, про вказаний випадок своєчасно проінформовано службу у справах дітей, однак лише за втручання прокуратури дівчину вилучили із сім'ї та влаштували до Центру соціальної реабілітації,
- навів приклад заступник прокурора області.
Найбільш ефективним методом боротьби зі злочинністю неповнолітніх є запобігання їй. А тому ситуація зі злочинністю у дитячому середовищі вимагає удосконалення профілактичної роботи та пошуку ефективних форм взаємодії всіх державних установ, констатували на нараді.
На Полтавщині зводять фортифікації
16:00 08.12
Де краще купувати ювелірні вироби?
14:08 12.12