14:29 10.05

Хруль встановила світовий паралімпійський рекорд, а Виноградець виграв шість золотих медалей Євро

У місті Фуншал (Португалія) завершився відкритий паралімпійський чемпіонат Європи з плавання, який став остаточною кваліфікацією до літніх Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро.

Представники Полтавщини у паралімпійський збірній України блискуче виступили у Португалії, підтвердивши свої високі амбіції на майбутніх стартах у Бразилії.

Полтавка Оксана Хруль завоювала золоту медаль на 50-метрівці батерфляєм (нозологія S6) із новим світовим паралімпійським рекордом - 35.48 секунди. Крім того, Оксана завоювала ще три медалі: золоті - на 100-метрівці брасом та у комбінованій мікст-естафеті 4х50 метрів, і срібну - на 100-метрівці брасом.

Полтавець Дмитро Виноградець виборов у Португалії шість золотих медалей у своїй нозології: на 50 метрів вільним стилем, 50 метрів брасом, 200 метрів вільним стилем, 150 метрів комбінованого плавання та у двох естафетах 4х50 метрів (комбінованій та вільним стилем).

В активі Євгена Богодайка також шість медалей - чотири золоті, срібна і бронзова.

Також багаторазовими призерами паралімпійського чемпіонату Європи у своїх нозологіях стали полтавці Ярослав Денисенко і Юрій Божинський.

спорт, паралімпійці, плавання, Хруль, Богодайко, Виноградець, Денисенко, Божинський