ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:34 17.05


На Полтавщині вже п'ятеро людей захворіли після укусів кліщів

Із початку року на Полтавщині хвороба Лайма вразила п'ятьох полтавців, а за минулий місяць до міського травмпункту звернулось понад 70 чоловік з укусами кліщів.

Про це УНН-Центр повідомила завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій відділу з дослідження біологічних факторів ДУ "Полтавського обласного лабораторного центру держсанепідемслужби України", лікар-епідеміолог Тетяна Крупініна.

За минулий місяць до травматологічного пункту звернулося більше 70 полтавців з укусами кліщів. Як говорять спеціалісти, це в два рази більше, ніж минулоріч.

Перші п'ять випадків захворювань зареєстровані до травня 2016 року у Полтаві, Карлівському та Котелевському районах. Згідно статистики захворювань, за останні 15 років на Полтавщині кількість жителів, які захворіли на цю хворобу, збільшилась у 33 рази.

Серед найбільш актуальних для Полтавської області інфекційних захворювань, передача яких здійснюється комахами, є хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) та гарячка Західного Нілу. Небезпека полягає у можливості збудників вражати життєво важливі системи людського організму, викликати багато ускладнень та "повернення" важких симптомів після уявного одужання. Перші п'ять випадків захворювань зареєстровані до травня 2016 року у Полтаві, Карлівському та Котелевському районах. Усього протягом 2006-2015 рр. в Україні зареєстровані 88 випадків захворювань на гарячку Західного Нілу. Природні осередки кліщових бореліозів включають усі адмінтериторії області, а це близько 220 населених пунктів,

- повідомила Т.Крупініна.

Природні осередки гарячки Західного Нілу визначені на 14 адмінтериторіях області (м.Полтава; с.Брунівка, с.Вакуленці, с.Крутий Берег Полтавської м/р; с.Цибулі Полтавського району; с.Вельбівка Гадяцького району; с.Селещина, с.Кустолове-Суходілка Машівського району; м.Пирятин; смт. Решетилівка; смт.Білики, с.Бережнівка, с.Дрижина Гребля, с.Чкалове Кобеляцького району).

Експерти рекомендують, перебуваючи на природі, робити регулярний самоогляд та пам'ятати про індивідуальний самозахист.

За даними лабораторних досліджень кліщів, які напали на людей, або були зібрані у Полтавській області, майже шість відсотків із них були визначені як інфіковані бореліями.

кліщі, небезпека, хвороба

За темою:

  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.