15:34 17.05 1502
Із початку року на Полтавщині хвороба Лайма вразила п'ятьох полтавців, а за минулий місяць до міського травмпункту звернулось понад 70 чоловік з укусами кліщів.
Про це УНН-Центр повідомила завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій відділу з дослідження біологічних факторів ДУ "Полтавського обласного лабораторного центру держсанепідемслужби України", лікар-епідеміолог Тетяна Крупініна.
За минулий місяць до травматологічного пункту звернулося більше 70 полтавців з укусами кліщів. Як говорять спеціалісти, це в два рази більше, ніж минулоріч.
Перші п'ять випадків захворювань зареєстровані до травня 2016 року у Полтаві, Карлівському та Котелевському районах. Згідно статистики захворювань, за останні 15 років на Полтавщині кількість жителів, які захворіли на цю хворобу, збільшилась у 33 рази.
Серед найбільш актуальних для Полтавської області інфекційних захворювань, передача яких здійснюється комахами, є хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) та гарячка Західного Нілу. Небезпека полягає у можливості збудників вражати життєво важливі системи людського організму, викликати багато ускладнень та "повернення" важких симптомів після уявного одужання. Перші п'ять випадків захворювань зареєстровані до травня 2016 року у Полтаві, Карлівському та Котелевському районах. Усього протягом 2006-2015 рр. в Україні зареєстровані 88 випадків захворювань на гарячку Західного Нілу. Природні осередки кліщових бореліозів включають усі адмінтериторії області, а це близько 220 населених пунктів,
- повідомила Т.Крупініна.
Природні осередки гарячки Західного Нілу визначені на 14 адмінтериторіях області (м.Полтава; с.Брунівка, с.Вакуленці, с.Крутий Берег Полтавської м/р; с.Цибулі Полтавського району; с.Вельбівка Гадяцького району; с.Селещина, с.Кустолове-Суходілка Машівського району; м.Пирятин; смт. Решетилівка; смт.Білики, с.Бережнівка, с.Дрижина Гребля, с.Чкалове Кобеляцького району).
Експерти рекомендують, перебуваючи на природі, робити регулярний самоогляд та пам'ятати про індивідуальний самозахист.
За даними лабораторних досліджень кліщів, які напали на людей, або були зібрані у Полтавській області, майже шість відсотків із них були визначені як інфіковані бореліями.
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10
На Полтавщині дві людини померли від COVID-19
17:45 10.10