ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:19 02.10


Аліменти можна стягнути і з батьків, які живуть на території інших держав

Якщо той із батьків, який виїхав за кордон, не сплачує аліменти, це є підставою для звернення із позовом про стягнення аліментів до українського суду у загальному порядку. Маючи рішення суду, стягувач може звернутися із клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави.

У випадку звернення до українського суду, варто пам’ятати про одну важливу умову – відповідач обов’язково має бути повідомлений про дату і час розгляду справи, повідомила Дар'я Бриндак (на фото), в.о. начальника ГТУЮ у Полтавській області. 

Відповідно до статті 498 Цивільного процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов’язковість  якого надана Верховною Радою України.

Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54, передбачено, що якщо при розгляді цивільної справи виникає необхідність у врученні документів за кордоном, суд України, який розглядає справу, складає доручення про надання правової допомоги за кордоном та направляє його через головне територіальне управління юстиції до Міністерства юстиції України, якщо інше не передбачено міжнародним договором.

У подальшому при зверненні з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави необхідно мати докази повідомлення про час та місце судового розгляду відповідача. Тобто, відповідач має бути належним чином повідомлений про розгляд судової справи для надання йому можливості бути безпосередньо заслуханим чи подати пояснення з дотриманням вимог двосторонніх чи багатосторонніх міжнародних договорів України, які діють з тією чи іншою державою.

Процедура визнання і виконання рішення суду України на території іноземної держави залежить від міжнародних договірів України з тією чи іншою державою.

Якщо міжнародний договір України не визначає переліку документів, що додаються до клопотання, судом України надаються:
- засвідчена належним чином копія судового рішення (або у відповідному випадку - вироку);
- довідка про те, що рішення (вирок) набрало законної сили, якщо це не випливає безпосередньо з тексту рішення чи вироку; 
- довідка стосовно виконання частини рішення (вироку) або невиконання рішення (вироку) на території України; 
- якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні - довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день та час судового розгляду, та копії документів справи, що підтверджують повідомлення відповідача належним чином про час та місце судового розгляду справи. 

Документи, що надає суд України, засвідчуються підписом судді і скріплюються гербовою печаткою суду України.

право, аліменти, юстиція, суд

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.