ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 10.08


Бджолярі Полтавщини втратили чверть врожаю меду

Цього року на Полтавщині пасічники зібрали на майже 25 відсотків менше меду, ніж торік. Але на ринку здорожчав він не суттєво.

 

Про це розповіла журналістам голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук. Сталося це, зокрема, через несприятливу погоду, а також через війну, бо стало складніше вивозити вулики за межі господарства.

Пасічник Олексій Силка бджільництвом займається 15 років. Цій справі, каже, навчався сам. Нині у господарстві має дві сотні бджолосімей: "Із книжок починали, тоді з'явився інтернет, це ж уже 15-20 років тому було. В пасічників дещо підпитував, піддивлявся і виросли до таких розмірів".

До Полтави чоловік привіз чотири сорти меду та медову продукцію. В обласному центрі влаштували ярмарок, який діятиме до 12 серпня. "Відносно ми задоволені цьогорічним урожаєм, погода вдала і медоноси давали нектар і бджілки попрацювали доволі непогано. У нас у цьому році є акація, гречаний, липовий, соняшник і різнотрав’я", – сказав Олексій Силка.

Цьогоріч меду на Полтавщині зібрали менше. Це, зокрема, через несприятливу погоду, а також через війну, бо стало складніше вивозити вулики за межі господарства, розповіла Наталія Сенчук.

"Якщо порівняти з минулим роком, то в цьому році зібрано десь приблизно на 25–30% менше, ніж у минулі роки. Подорожчав пасічницький інвентар, вощина дорога, дріт. Це те, що зараз необхідно на сезон пасічнику працювати. І, звичайно, воно все вклалося в цінову політику меду. Подорожчав мед десь на 10–15% проти минулого року", – зазначила Наталія Сенчук.

"Якщо не годувати бджіл цукром, то в середньому в сезон виходить 25–30 кілограмів меду на вулик. Я виїхав на таке місце, що посіяли там ріпак. Від ріпаку – він найпершим зацвітає – пасіка отримала розвиток. Закинутий там хутір, там липовий гайок, липа трохи дала нектару. Акація багато не дала. В мене один вулик стоїть на вагах, то акація дала два кілограми, бо були дощі", – повідомив пасічник Микола Молоток. Продукцію на ярмарок Микола Молоток привіз із дружиною. Мед у родини із різнотрав’я, повідомляє Суспільне.

"Вивозимо пасіку в поля. Там коріандр цвів, там липи багато, там акації багато. А зараз цвіте соняшник. Оцей мед зібрали до того, як розцвів перший соняшник", – розповіла пасічниця Людмила Сердюк.

Збиратимуть мед пасічники допоки не відцвіте соняшник.

агросектор, мед

За темою:

  • ШІ генерує ведучих новин: що розповів Джон Кременчуцький
  • Медійники підписують звернення "Відновлення медіа — невід’ємна частина відновлення України"
  • У Полтаві військових безкоштовно обстежують
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.