17:11 01.06 1551
У Полтавській ОДА обговорили деталі червневого ювілею нашого земляка, видатного спортивного функціонера Олексія Бутовського. Святкуватимуть три дні, очікують га приїзд очільника НОК Сергія Бубки та олімпійської чемпіонки Олени Говорової.
Участь у нараді взяли голова ОДА Валерій Головко, керівник регіонального відділення НОК Олександр Удовіченко, представники департаментів обласного виконавчого органу влади та поліції.
У червні до Полтави приїде багато запрошених осіб. Говорили про розміщення гостей, екскурсії, поїздки на спортивні об’єкти Полтавщини. З нагоди ювілею видатного вченого-практика, одного із засновників сучасного олімпійського руху Олексія Бутовського низка заходів у Полтаві відбудеться 14-16 червня. Всі вони покликані популяризувати постать видатного земляка, іменем якого названий центральний стадіон у Полтаві. Відомо, що у музеї фізичної культури, спорту і олімпійського руху на стадіоні "Ворскла", відкриється його іменна музейна кімната.
Урочисті збори з нагоди 180-річчя спортивного функціонера відбудуться у театрі імені Гоголя. Окрім традиційного концерту на сцені ми побачимо ветеранів спорту. Також запланована зустріч голови Національного олімпійського комітету Сергія Бубки з керівництвом Полтавщини та обласного центру. Бубка та інші представники НОК дадуть прес-конференцію.
Серед інших цікавих зустрічей — лекція бронзової призерки Олімпійських ігор Олени Говорової. Свою нагороду вона виборола на сіднейській Олімпіаді в потрійному стрибку.
Олексій Дмитрович Бутовський (9 червня 1838 — 25 лютого 1917) — член першого складу і один із засновників Міжнародного олімпійського комітету та сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенант Російської імператорської армії, викладач Полтавського кадетського корпусу та спортивний функціонер. Він залишив понад 70 друкованих праць із фізичного виховання та його історії. Ці розробки Бутовского в тих чи інших формах увійшли в практику в різних навчальних закладах Російської імперії, а згодом - у СРСР.
На фото: члени МОК (зліва направо): Віллібільд Гебхардт (Німеччина), П'єр де Кубертен (Франція), Іржі Гут-Ярковський (Чехія), Деметріус Викелас (Греція), Ференц Кемені (Угорщина), Олексій Бутовський (Росія), Віктор Бальк (Швеція). Афіни, 10 квітня 1896 року.
Рашисти атакували вночі Полтавщину "Іскандерами"
09:45 09.10
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10