ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22:30 25.10

P


Чи потрібен дозвіл на буріння свердловин на воду

 

Дача, приватний будинок або підприємство, яке розташовується за містом, потребують системи подання води для особистих і промислових потреб. Буріння звичайної або артезіанської свердловини — це швидкоокупний варіант незалежного джерела води хорошої якості (за умови достатньої глибини). Коли й в яких випадках вимагається отримувати дозвіл на свердловину в Україні?

Дозвіл на свердловину — коли необхідно?

Згідно зі статтею 23 Кодекси України «Про надра» приватні власники ділянок землі мають право отримувати корисні копалини, у вигляді підземних вод, до 3 кубів на добу. І задіяти їх тільки для господарських, харчових і питних потреб.

Раніше, по вищезгаданому Кодексу і Закону України «Про питну воду» дозволені свердловини, без паперів, були глибиною до 20 м. Потім, в документи були внесені зміни. Норма у 20 м була заміщена на 300 кубів на добу для фізичних і юридичних осіб. Проте Кодекс про воду говорить про те, що при об'ємах від 3 до 300 кубів на добу треба мати дозвіл на спец водокористування з попередньою державною реєстрацією. І те, здобуту таким чином, воду не можна використати для промислових потреб і виробництва бутильованої води.

У випадку, з бурінням артезіанської свердловини та плануванням експлуатувати її для промислових призначень об'ємами понад 300 кубів за 24 години, потрібне отримання спеціальної ліцензії.

Нюанси отримання документів

Власникам гіпотетичної свердловини, з якої добуватиметься від 3 до 300 кубів води, після отримання дозволу на спец водокористування і перед бурінням, треба створити проект і отримати на нього узгодження:

 • санепідемстанції в області дислокації ділянки;
 • Укргеології;
 • Управління водного господарства;
 • Управління екології по області.

Після усіх інстанцій, служба екології вручає дозвільні документи на бурові роботи.

При створенні промислової артезіанської свердловини з об'ємами від 300 кубів на добу, все ще складніше. Для цього потрібні такі документи:

1. Детальний проект.
2. Дозвіл на спеціальне водокористування.
3. Технічний паспорт з відомостями про того, хто робив проект, хто збирається займатися бурінням, номер реєстрації, опис джерела води, його розташування і так далі.
4. Санітарні зони — якщо вода для питних цілей.
5. Чинена дія на довкілля.
6. Ліцензія.

При цьому, на ділянці, де планується свердловина мають бути витримані усі нормативні вимоги:

 • відстані між джерелом води й будівлями, каналізацією, місцями для скидання відходів;
 • суворі межі загороджень;
 • заходи з охорони санітарної зони;
 • заборона на задіювання хімічних засобів.

А якщо здобич води буде вища, ніж 100 кубів на день, то доведеться робити державну експертизу, яка повинна підтвердити достатній запас підземних вод в надрах землі.

Немає дозволу на свердловину — що робити?

Якщо власник має на своїй ділянці невелику свердловину до 3 кубів для закриття потреб у воді дому і поливу городу, то така водоздобич дозволена і без документів.

Якщо ж, власник користувався водою з артезіанської свердловини з великим об'ємом без спеціального дозволу, то, при перевірці, відповідні органи, згідно із Законом України, мають право виписати штраф і накласти адміністративну відповідальність.

Проте, недосконалість Господарського Кодексу дозволяє оспорити вердикт, за умови, що вода бралася виключно для побутових, а не промислових потреб. Але краще не доводити справу до судових розглядів з державними органами й оформити потрібні папери перед бурінням промислової свердловини.

Виходячи з вищевикладеного ясно, що легалізація свердловини може виявитися дуже морочливим і тривалим заходом, якщо покладатися тільки на свої сили. А хто, як не бурова компанія має великий досвід у справі реєстрації свердловин? Досвідчені фахівці ТОВ "Юрський горизонт" не лише якісно і професійно виконають бурові роботи та облаштують свердловину, але й оперативно підготують пакет документів на отримання необхідних дозволів.

вода, буріння, свердловина

За темою:

 • Прорив на водогоні: де не буде води в Полтаві
 • У деяких селах Полтавщини досі немає питної води
 • Автомати питної води хочуть встановити в Кременчуці
 • Топ-5 за тиждень :
  Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.