ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 24.12


Цьогоріч на Полтавщині усиновили майже 40 дітей

 На Полтавщині з початку року усиновили 39 дітей. Найбільше з них влаштували у прийомні родини Зіньківського, Кременчуцького та Пирятинського районів. 

Про це Суспільне Полтава розповіла начальниця обласної служби у справах дітей Ірина Фоменко.

Загалом у регіоні — дві тисячі дітей-сиріт та 121 прийомна родина.

Зокрема, у родині Кіракосових п'ятеро усиновлених дітей, нині вони живуть у власному будинку, що у селі Тахтаулове.

"У нас вже було дві доньки , а потім я перенесла операцію, після якої не змогла народжувати. А родину нам хотілося велику. Ми поговорили з чоловіком і ухвалили рішення усиновити одразу одну дитину, а потім вже й наступних", − згадують В’ячеслав та Світлана Кіракосови.

"Коли ми вже побачили дитину, ми говоримо одразу – це наша дитина. Ми не беремо її в опіку, ми одразу усиновлюємо, даємо їм своє прізвище, і, звісно, наш дім, наше тепло та любов", − розповідає В’ячеслав Кіракосов.

Старшому Євгенію – 15 років, його сім'я усиновила коли він був немовлям.

"Я відчуваю, що мене люблять. Мама говорить, що я її права рука. Звичайно, вона показує це не так, як молодшим: цілує, обіймає постійно. Вона любов показує, як до старшого сина. Абсолютно усіма ситуаціями я можу з нею поділитись. Починаючи від якихось травм, закінчуючи моїми душевними переживаннями. Вона завжди допомагає", − розповідає Євгеній Кіракосов.

Іншому сину Єгору дев'ять, Єві вісім, а ще двом хлопчикам Вані та Корнєю – по чотири роки. Крім усиновлених дітей,Світлана та В'ячеслав мають двох дорослих доньок.

"Вони вже дорослі, у кожної своя сім'я. Онука вже у нас є. Лежали б біля телевізора. Було б дуже скучно. Для того, щоб прогодувати цю родину, ми обидва працюємо. Усиновлені діти − це як рідні. Від держави грошей на них ми не отримуємо, адже взяли зобов'язання виховувати, як своїх", − кажуть Світлана та В’ячеслав Кіракосови.

 

Загалом на Полтавщині понад 2 тисячі дітей, які позбавлені батьківського піклування. З них майже 1,5 тисячі – мають опікунів. Близько пів тисячі проживають у прийомних сім’ях та дитбудинках сімейного типу, а 700 дітей – усиновили. Із них цьогоріч – 39.

Останнє зробити може як сімейна пара, так і одна людина, каже Яна Петренко.

"Людина повинна бути не судимою, бути здоровою. Тобто  відчувати, що є сили виховувати дитину. Обов'язково має бути місце проживання та повинен бути дохід. Обов'язково майбутні кандидати проходять курс з підготовки виховання дітей. Коли вони отримують рекомендації, тоді надається повний пакет документів. Коли рішення про усиновлення набуває сили, ця дитина вже стає рідною. Батьки змінюють прізвище, можливо дату народження", − розповіла начальниця служби у справах дітей Полтавського району Яна Петренко.

 

усиновлення, діти, статистика

За темою:

  • Три патронатні сім’ї цьогоріч створили на Полтавщині
  • На Полтавщині знайшли тіло 13-річного хлопця: шукали тиждень
  • На Полтавщині тривають пошуки 13-річного хлопця, який зник тиждень тому
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.