ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 21.08


На Лубенщині демонтували бюст сталіністу мічуріну

На Полтавщині демонтували російський комуністичний маркер—бюст сталіністу мічуріну. Демонтаж провели завдяки зусиллям комунальників громади.

 

На виконання Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» й за ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та комісії з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу на території Лубенської територіальної громади у селі Михнівці Лубенської громади Полтавської області демонтовано бюст російському сталінському комуністичному біологу Іванові Мічуріну.

Демонтаж проведено зусиллями комунальників громади. Об’єкт демонтувало Управління житлово-комунального господарства Лубенської міської ради. «Комунальники російський імперський маркер перемістили з публічного простору м. Лубни на тимчасове зберігання до території місцевого комунального житлово-експлуатаційного управління. Про це повідомила секретар Лубенської міської ради, голова комісії з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу на території Лубенської територіальної громади Маргарита Комарова.


«Звеличений Йосипом Сталіним російський біолог і селекціонер-помолог, уродженець Рязанської губернії Росії ніяк не пов’язаний з історією Лубенської громади. Завжди вітав усі кремлівські ініціативи і схвалював ідеологічні рішення компартійних з’їздів. У 1931 році Івана Мічуріна нагородили орденом Леніна. Влада СРСР перейменувала містечко Козлов на Мічурінськ, а самого Мічуріна призначила академіком союзної академії наук. У період кремлівських комуністичних сталінських репресій за критику „мічурінської науки“ постраждало чимало справжніх вчених-біологів і генетиків, серед них професор, діяч УНР Володимир Симиренко»,—наголосив ініціатор демонтажу, представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

На Полтавщині демонтували маркер—бюст сталіністу мічуріну

 


«У професійному науковому середовищі більшість положень так званого «мічурінського вчення» сприймалися, як окультні дійства. Кремлівській владі імпонувала авантюрна можливість успадкування біологічних ознак рослинами під впливом дії природних чинників або у процесі цілеспрямованого їхнього «виховання»»,—підкреслили у Полтавському офісі УІНП.

«Коли наприкінці 1920-х років Сталін висунув ідею глобального перетворення природи, Мічурін у зверненні до XVI з’їзду ВКП (б) у 1930 році запропонував свій «проєкт», який передбачав зменшення негативного впливу сибірського клімату на європейську територію шляхом створення грандіозної лісосмуги між Уральськими горами і Каспійським морем та перетворення пустель Середньої Азії на оази шляхом висадки там посухостійких рослин та їстівних кактусів.На Полтавщині демонтували маркер—бюст сталіністу мічуріну
 


Ці абсурдні «ідеї» були сприйняті серйозно і отримали гарячі оплески на з’їзді комуністів. Докорінне перетворення природи збігалося з більшовицькими намірами «разрушения до основанья» всього світу та творення нового «советского человека».


Полтавський офіс УІНП

декомунізація

За темою:

  • У Лубнах декомунізували ще одну вулицю
  • У Полтаві декомунізують три мікрорайони
  • У Пирятинській громаді декомунізують два села
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.