ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:02 26.06


Держава понизила статус Кадетського корпусу, Краєзнавчого музею та Будинку дворянського зібрання

Мінкультури видало два накази, якими знецінено полтавські Краєзнавчий музей, Кадетський корпус та Будинок дворянського зібрання. З пам’яток культури національного значення їх перекваліфікували у місцеві пам’ятки.

Відповідні накази Мінкультури прийняли ще у квітні та травні поточного року (Накази Міністерства культури України №326 від 18.04.2017 р. та №430 від 17.05.2017 р.) Чомусь широкого розголосу інформація набула тільки минулого тижня.

І ніхто не може сказати, хто з полтавських чиновників писав відповідне подання, чи може Міністерство культури само вирішило понизити статус відомих памяток архітектури?

Зокрема, відкрите звернення до Міністерства культури України та до Міністра культури Євгена Нищука направила ГО "Незалежна спілка архітекторів" з вимогою повернути будівлям кінотеатру Котляревського, Краєзнавчого музею та Кадетського корпусу статусу національних пам’яток, а не місцевих.

Архітектори вважають, що у такий спосіб полтавські забудовники намагаються легалізувати будівельні роботи, які змінюють вигляд історичних будівель відомої Круглої площі Полтави.

Раніше як об’єкти архітектури, що мали статус національних історичних пам’яток, їх не можна було добудовувати розважальними закладами.

Вже зараз Дворянське зібрання перетворене у нічний клуб із вбудованим кіоском "Шаурма" та магазином із засобами особистої гігієни.

На сьогодні впритул до цієї пам’ятки ведеться будівництво, яке визнане інспекцією ДАБІ незаконним. Кадетський корпус з 2006 року нищиться регулярними пожежами, цегляна кладка стін руйнується через відсутність даху, він потребує негайної консервації та приведення у первісний стан, – сказано у зверненні.

Нагадаємо, що біля колишнього кінотеатру імені Котляревського регулярно проходять акції протесту проти незаконної забудови, яка руйнує ансамбль Круглої площі та не відповідає вимогам тимчасової споруди  (до 30 кв.м.) .

Зазначимо, належність полтавських пам'яток до загальнодержавних теж, на жаль,  не гарантувала їх збереження: держава грошей не дає з 2010 року, область фінансувати не має права, а місто могло це робити в рамках державної програми, яка не фінансується. Проте хоча б можна було убезпечити історичні будівлі від потворних прибудов.

скандал, архітектура, влада, Мінкультури, історія

За темою:

  • Міська влада не знає, що робити з історичною будівлею екскінотеатру "Колос" у Полтаві
  • Суд: триває cкандал зі знесенням історичного будинку в Полтаві
  • "Ексвечірку" на Павленках продали за майже 2,5 мільйона гривень
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.