ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:34 16.12


Держгеокадастр не знає, як виконати судове рішення про повернення в оренду ТОВ "Полімпекс" земельної ділянки полтавського речового ринку

Керівник обласного Держгеокадастру розповів, чому неможливо виконати рішення Харківського апеляційного господарського суду про повернення права оренди земельної ділянки під речовим ринком ТОВ "Полімпекс".

Нагадаємо, що з 2011 році міський голова Полтави Олександр Мамай намагався "комуналізувати" територію речового ринку за адресою: м.Полтава, вул. Новий Базар 9. Задля усунення орендаря – ТОВ "Полімпекс" (власником якого є Володимир Головко, брат голови Полтавської ОДА Валерія Головка) у тому ж році Полтавська міська рада прийняла ряд рішень. Одним із них був поділ земельної ділянки площею 2 гектари на дві нерівноцінних частини: 1,94 та 0,1 гектари. На більшу ділянку площею 1,9 гектари затвердили нову документацію та присвоїли адресу: вул. Фрунзе 34а. Також було прийнято рішення передати новостворену ділянку в оренду комунальному підприємству "Полтава-Сервіс".

Після кількох років судової тяганини 20 жовтня 2016 року Харківський апеляційний господарський суд задовольнив позов ТОВ "Полімпекс", скасував рішення Полтавської міської ради, визнав недійсним договір оренди між Полтавською міськрадою і КП "Полтава-сервіс". Також суд постановив відновити стан земельної ділянки, який існував до порушення, шляхом скасування державної реєстрації ділянки за адресою вул. Фрунзе 34а. Таким чином, орендарем всієї площі речового ринку у 2,04 гектари має стати ТОВ "Полімпекс".

Виконавцем рішення в частині відновлення стану земельної ділянки є Держгеокадастр в Полтавській області. Виконуючий обов’язки начальника Держгеокадастру Вадим Чувпило розповів, чому на його думку, судове рішення виконати неможливо.

При прийнятті рішення суду у постановляючій частині було зазначено "відновити стан земельної ділянки" шляхом скасування державної реєстрації. Але на цю земельну ділянку уже посвідчене право територіальної громади. Тому відновити стан земельної ділянки на підставі судового рішення не вбачається можливим у зв’язку з реєстрацією права

– зазначає Вадим Чувпило.

Після отримання рішення Держгеокадастр подав в суд заяву щодо роз’яснення способу виконання рішення, але отримав відмову.

Зараз ми намагаємось отримати роз’яснення. Нам суд відмовив у видачі роз’яснень, як саме виконати це рішення. Система державного земельного кадастру не передбачає такого механізму, як відновлення земельної ділянки. Є державна реєстрація ділянки і є внесення змін до державного реєстру земель. Для того, щоб фактично відновити, необхідно повторно здійснити реєстрацію. А видалити ту земельну ділянку, яка є на сьогодні ми не можемо, тому що на неї зареєстроване право. Порушити це право у нас немає законних підстав. Тому ми ще отримаємо додаткові консультації, як виконувати це рішення і будемо діяти згідно вимог чинного законодавства

– підсумував Вадим Чувпило.

Полімпекс, суд, земля

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.