ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 24.02


Добрі справи "Спільної справи Полтавщини"

Для того, щоби ми могли здолати випробування війни – потрібно об’єднуватися. Це добре усвідомлюють люди, що згуртувалися навколо Громадської організації «Спільна справа Полтавщини»: її засновники і волонтери, родини ВПО, представники соціально свідомого бізнесу, організації-партнери з різних куточків світу, дружні волонтерські організації і просто небайдужі полтавці. 


Співзасновниця ГО «Спільна справа Полтавщини» Вікторія Башмакова розповідає: «Саме сила спільних скоординованих дій  допомогла нам евакуювати людей із Харкова і передавати гуманітарну допомогу в охоплене ворожим вогнем місто з перших годин повномасштабного вторгнення. Водії на власних бусах, імпровізований кол-центр в одній з полтавських квартир, сміливі хлопці й дівчата в Харкові, що підвозили людей до передмістя, де на них вже чекали наші волонтери – такими запам’яталися нам ті непрості дні. Але з кожним днем викликів ставало все більше, сім’ї виїздили практично без речей, тож ми розуміли, що переселені у Полтаву люди – діти, дорослі, навіть домашні улюбленці – потребують й інших видів допомоги.  Для цього ми вирішили відкрити Гуманітарний центр, який запрацював вже 1 квітня. Нам довелося вкласти власні кошти в оренду і облаштування приміщення на третьому поверсі ТРЦ «Київ», але в ті надважкі дні ми не могли інакше – сотні людей потребували нашої допомоги, тепла, підтримки, розради, банальних побутових речей, одягу, їжі». 

Впродовж 10 місяців із моменту відкриття волонтерам вдалося на постійній основі надати допомогу більш ніж 19 000 родин ВПО Полтави та громад  Полтавського району, які є у базі Центру. «Частину наших проектів ми змогли реалізувати у партренстві з БФ «Горєніє», Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України,  ГО «КримSOS», які є партнерами УВКБ ООН», - сказала Вікторія.

У листопаді всі українці вперше відчули на собі, що таке блекаут. Для людей, що втратили свої домівки чи змушені були переїхати через постійну загрозу життю, – занурення в холод і темряву було справжнім випробуванням. 

«Із 6 по 28 грудня 2022 року ми разом з Громадською організацією «КримSOS», роздавали непродовольчу гуманітарну допомогу стандартного NFI. Більше 3000 родин ВПО Полтави та Полтавського району отримали термоси, гігієнічні набори, посуд, теплі ковдри, постільну білизну, спальні мішки. Кількість розданих одиниць склала більше 6000 штук. Люди мали змогу отримати цю допомогу в комфортних умовах – в теплому світлому приміщенні, очікуючи на зручних лавочках, без зайвої бюрократичної тяганини.

А доки батьки облаштовували побут за допомогою цих теплих і затишних речей, діти готувалися до різдвяно-новорічних свят. У кожного з наших дітлахів є спогади про святкові ранки в дитячому садочку, про вертеп, що збирався друзями з класу чи позашкільного гуртка, про малюнки і листи до Святого  Миколая. І війна не має права цього забрати, не має права лишити це тільки спогадами. Тож ми, ГО «Спільна справа Полтавщини» разом з культурно-розважальними закладами обласного центру організували декілька сімейних походів до філармонії, лялькового театру, родини ВПО брали участь в музичних та театральних заходах. Діти щедрували і колядували, бажали миру й злагоди, добробуту і тепла для кожної української родини. За традицією віншувальна пісня і старанно вивчені вірші були нагороджені солодкими дарунками, за які ми дякуємо колективу магазину «МаркетОПТ», - зазначила пані Башмакова.

І додала: «Ми не знаємо, скільки в нас попереду, скільки ще страшних випробувань принесе нам війна, але ми маємо відроджувати і плекати життя тут і зараз – це наша СПІЛЬНА СПРАВА».
 

волонтери, допомога, ЗСУ, війна

За темою:

  • На Полтавщині відкрили пункти збору "гуманітарки" для харків'ян
  • У Полтаві відкрили триповерховий реабілітаційний центр для поранених
  • Волонтери організували збір коштів для родини загиблої від ракетного удару
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.