ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:30 20.09

P


Догляд та годування домашніх кроликів: що треба знати власнику?

Все частіше люди вибирають в якості домашніх улюбленців декоративних кроликів. Ці тварини не такі вибагливі у догляді, як, наприклад, кішки чи собаки. Проте це не означає, що не треба мати базових знань про виховання та догляд за вухастими друзями.

 

Існують деякі тонкощі в розведенні та утриманні цих пухнастиків. За умови чіткого дотримання нескладних правил утримання кроликів, ви забезпечите їх безпечне та комфортне проживання на вашій території. Отже, про утримання кроликів.

Умови утримання кроликів

Милі та ласкаві за вдачею тварини, потребують наявності певного інвентарю та відповідної клітки.

Яка клітка потрібна?

Зазвичай більшу частину свого часу кролики проводять у клітці, тому дуже важливо ретельно підійти до її вибору. Кроляча домівка має бути настільки просторою, щоб пухнастик у ній міг вільно стрибати та легко переміщатися. 

Оптимальна довжина клітини-вольєра – від 70 до 170 см, ширина від 60 см. Орієнтуватися потрібно також на висоту стелі — у положенні стоячи кролик не повинен упиратися в неї. Піддон клітки має бути пластиковим і застелений солом'яною підстилкою або сіном. Для справляння туалетних справ кролику необхідно поставити лоток з натуральним наповнювачем: підійдуть м'які паперові серветки, тирса, листяна стружка.

Площу клітини можна поділити на кілька зон: 

  • ігрову;
  • харчування;
  • санітарну (туалетну);
  • відпочинку. 

Оскільки кролики є великими любителями спати в норах, ваш пухнастик абсолютно точно буде вдячний вам за організацію будиночка в його клітці. Таке місце для сну дозволить йому усамітнитися та якісно й повноцінно відпочити. 

Обслуговування клітки

Міняти підстилку і чистити клітку потрібно раз на три дні. Так ви зможете уникнути неприємного запаху і запобігти розвитку захворювань у кролика. Охайні за своєю природою тварини категорично не терплять брудного лотка. Саме з цієї причини його вміст слід міняти щодня, а інакше для свого туалету кролик вибере інше місце.

Не рекомендується постійно тримати тварину в клітці. Щодня її слід випускати побігати та пострибати. Постійне знаходження в замкнутому просторі сприятиме неправильному формуванню скелета тварини та провокуватиме у неї розвиток ожиріння.

Де поставити клітку з кроликом?

Кролики, виведені спеціально для утримання в домашніх умовах, важко переносять сильну спеку, чутливі до холоду, вогкості та протягів. Ідеальними умови їх утримання є простір з температурою – +19-20 градусів та ступенем вологості 50%.

У спекотний літній період кроликам можна протирати вушка вологою серветкою, щоб полегшити їх стан. Маленькі пухнастики позбавлені потових залоз, і теплообмін в них відбувається через вени, більшість з яких розташована саме на вухах. У спеку також дозволяється класти біля клітини пляшки з льодом або вішати мокрі рушники.

Що ще треба знати?

1. Як тримати кроликів? 

На руках кролика треба тримати міцно, бо він досить енергійний і сильний, щоби вирватися і впасти. Падіння може спричинити травму. Враховуючи, що ці тварини дуже полохливі, навʼязувати їм знайомство з іншими домашніми вихованцями (кішками та собаками) не рекомендується.

2. Як гуляти з кроликами на вулиці?

Якщо кролик змалечку привчений до вуличного вигулу, з ним можна щодня проводити час на свіжому повітрі. Утриматися від прогулянок варто тільки в холодні зимові дні та у сильну спеку. Влітку, в сонячну та безвітряну погоду, пухнастиків можна виводити прогулятися на зеленій травичці. Вигулювати кролика потрібно в спеціальній шлейці та на повідку.

3. Які іграшки придбати?

Для пухнастих звірят у зоомагазинах представлений великий вибір розважальних аксесуарів. Кролики дуже кумедні, коли грають, і будуть раді різноманітності іграшок: м'ячику, колесу, лабіринту та ін. Особливу любов ці тварини відчувають до іграшок на логіку — килимків, які треба нюхати, шарів в середину яких ховають ласощі, які треба діставати.

Правила особистої гігієни кроликів

Кроликам потрібні регулярні доглядові процедури, які включають:

  1. Стрижку пазурів кролику. Перебуваючи в домашніх умовах, кролик не може самостійно сточувати свої кігті. Відрослими пазурами тварина може травмувати себе або свого власника. Процедуру проводять двічі на місяць, міцно тримаючи вихованця. При обрізанні кігтів важливо не пошкодити судини. Після обрізки пазурі повинні бути довжиною щонайменше 2 мм.
  1. Розчісування або вичісування вовни. Це особливо важливо для довгошерстих порід. Робити це потрібно кілька разів на день, щоб запобігти утворенню ковтунів.

Купання та будь-які водні процедури кроликам суворо заборонені. За потреби забруднені ділянки тіла пухнастика можна протерти вологим рушником чи серветкою.

Важливо також дотримуватися графіку щеплень і стежити за здоров'ям вихованця. Неправильний догляд або неякісне харчування може стати причиною захворювання улюбленця. У разі виникнення перших симптомів недугу потрібно негайно відвезти тварину до ветеринарної клініки Terra Vet.

тварини, кролики

За темою:

  • Чоловік, який забив до смерті двох собак, отримав іспитовий термін
  • Цьогоріч на Полтавщині від сказу загинуло понад 30 тварин
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.