ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:49 29.06


Дванадцять дітей АТОвців стали учасниками проекту "Творча майстерня"

​ Дітлахи ніжилися на березі Середземного моря, відвідували майстер-класи та знайомилися з культурою Туреччини, - повідомляє "Полтавський батальйон небайдужих"

Ідея організувати особливий відпочинок для дітей полеглих і поранених учасників АТО виникла в представників громадської організації "Українська родина в Анталії" у квітні.

Понад два місяці організатори заходу, що отримав назву "Творча майстерня", готувалися до прийому дітей.

 

Одне з центральних завдань "майстерні" – допомога у роботі з власними емоціями та почуттями під час арт-терапії. Окрім традиційних занять малювання за власною методикою психолога Юлії Кривенко, діти також творили шедеври фарбами на морських камінцях у перервах між купанням. Програму наповнили екскурсіями, відвідуваннями музеїв, зустрічами з відомим людьми та майстер-класами. Нові знання та досвід, погляд на іншу культуру – це необхідність для розвитку. По завершенню «майстерні» помітили, що діти змінилися, подорослішали, проявили лідерські якості. Піднялися на сходинку вище. У дітей вкладене своєрідне зерно. Лишилося дочекатися його пагінців, аби пишатися нашими вихованцями

, – поділилася одна з організаторів проекту Ольга Шумахер.

Із 10 по 21 червня учасники «Творчої майстерні» мали нагоду спостерігати за чудернацькими рибами в Анталійському акваріумі, дивуватися виробам різних країн світу в Музеї іграшок та фотографуватися в Музеї біології моря. Дітвора розважалася на човні під час прогулянки морем, а наприкінці дня, блукаючи давніми вулицями Анталії, смакувала традиційним місцевим морозивом. Спробувала свої навички молодь з України і у виготовленні цукерок зі справжнісінької карамелі у  крамничці "Just a Candy". Вчилися танцювати гопак і демонстрували пластику тіла учасники «майстерні» під час майстер-класу соліста турецького танцювального ансамблю «Вогні Анатолії» Віктора Сидоровича. Слухали незвичний інструмент і власне дихання під час заняття йогою.

Серйозні ж розмови про майбутнє провадили діти з військовим експертом, психологом Олексієм Арестовичем і професором Національного університету оборони України імені І.Черняховського Миколою Аристовичем.

Познайомилися з неймовірними дітками із Полтави, Кривого Рогу, Львова, Конотопа, Запоріжжя. Розуміємо, що їм довелося пережити та що часом переживають знову. Варто докладати всіх зусиль, аби працювати з дітьми. Долати разом страхи, допомагати наповнюватися впевненістю в завтрашньому дні, починати вірити в свої сили, змінювати себе та своє оточення, дарувати моменти дива та повертати відчуття казки. Вони – майбутнє України, майбутнє рідної держави

, – наголосила голова громадської організації "Українська родина в Анталії" Віта Михайлова.

Волонтери "Полтавського батальйону небайдужих", які були виконавцями проекту в Україні, вражені результатами. Двоє представників організації супроводжували групу "майстерні" під час перельотів і під час гостин в іншій країні.

Коли діти зустрілися в аеропорту, то відчувалася тривога та сум. Але повернулися вони усміхненими та цілковито щасливими. Дуже помітний результат. Вартували ці безпосередні дитячі емоції 10 днів уважної роботи великого колективу в Туреччині. А що вже говорити про ексклюзивні та дбайливо підібрані розваги! Наша організація знає скільки ресурсів і сил було вкладено приймаючою стороною, об’єм любові в створеній програмі… Від імені батьків, дітей і всіх наших волонтерів хочеться подякувати за ініціативу, сприяння, матеріальну допомогу працівникам Посольства України в Турецькій Республіці, голові "Української родини в Анталії" Віті Михайловій, волонтерам Ользі та Хайо Шумахерам, українській діаспорі, що навідувала діточок і долучалася до їхнього дозвілля, меценатам, які оплатили всі витрати, зокрема, – переліт, проживання. Ця витримана велика відповідальність має бути гідно оцінена

, – резюмувала голова благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.

Але молодь не залишилася в боргу. На святковій вечері, організованій перед відї’здом турецьким благодійником, який почув про долю дітей, учасники "майстерні" вручили присутнім сюрпризи: зроблені власноруч плакати, розмальоване фарбами морське каміння нагадуватиме про їхні щирі серця та вдячність за добрі справи.

Діти українських захисників привезли море вражень, море спогадів, море подарунків і море теплих почуттів. І хоча вже минув тиждень після повернення додому, учасники "майстерні" продовжують говорити про свої канікули в Туреччині, готуючись допомагати організаторам у наступних подібних проектах.

 Олександра Сиротенко

діти учасників АТО, відпочинок, "творча майстерня"

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.