ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 22.01


Газовики на Полтавщині зловживають монополією – АМКУ

На Полтавщині зловживають монополією на ринку – «Гадячгаз» створив умови, що забороняли замовляти роботи з приєднання до газових мереж будь-кому з інших компаній, повідомило тервідділення Антимонопольного комітету.

Так, Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України дійшло висновку, що це зловживання монополією. 12 січня 2024 року в АМКУ надали рекомендації «Гадячгазу» щодо припинення порушення конкурентного законодавства.

«Гадячгаз» скористався домінуючим становищем на ринку послуг приєднання до газорозподільних мереж, що належать підприємству. На своєму сайті «Гадячгаз» розміщував заяву приєднання, де не можна було обирати іншого виконавця робіт, окрім них

«Гадячгаз» визначав себе виконавцем робіт до того, як замовник зробить вибір. Це може призвести до ущемлення інтересів замовників, бо вони позбавлені вибору виконавця робіт. В АМКУ пишуть, що такі дії можуть завдати шкоди конкурентам. «Гадячгазу» рекомендують протягом 30 днів змінити бланк заяви на приєднання до мереж.

Нагадаємо, цьогоріч «Полтавагаз» розпочало техобслуговування спільних газових мереж у багатоквартирних будинках. За це потрібно буде сплачувати окремо раз на кілька років.

У грудні торік Нацрегулятор ухвалив типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. З січня 2024 року на Полтавщині ці послуги надаватиме «Полтавагаз».

Для техобслуговування складуть графік об’їзду багатоквартирок. Після проведення робіт упродовж 10 днів мешканцям будинку виставлятимуть рахунок. Для ОСББ його зможуть формувати загальною сумою, для інших будинків розділять рівномірно між споживачами (одним платежем або платежами впродовж 6 місяців).

Графіки техобслуговування багатоквартирок мають розробити й опублікувати на сайті «Полтавагазу». Роботи виконуватимуть раз на 3-5 років.

комуналка, газ, АМКУ, зловживання

За темою:

  • Після скасування мораторію полтавців очікує поетапне підвищення тарифів на тепло
  • Без гарячого водопостачання лишили кілька багатоповерхівок у Полтаві
  • Прорив на водогоні: де не буде води в Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.