ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:13 29.11


Голова Октябрського райсуду Полтави "забув" скласти присягу судді

Виявилося, що Олександр Струков, який очолює Октябрський районний суд, понад 26 років працює без присяги.

Про це стало відомо у відповіді на запит журналіста Станіслава Цися.

Як повідомила заступник голови Ганна Андрієнко, Струков складав присягу 6 липня 1990 року, ще за часів Радянського Союзу.

Текст присяги містить зобов’язання судді будувати соціалістичну державу і виховувати громадян в дусі поваги до радянського закону.

Від часу проголошення незалежності України і до сьогодні голова суду так і не склав присяги українському народу.

Обов’язок судді складати присягу був прописаний в законодавстві незалежної України, починаючи з 1992 року. У 1994 році втратив чинність указ Президії Верховної ради УРСР "Про присягу суддів і народних засідателів судів" від 15 грудня 1989 року. Надалі обов’язок складання присяги містився в усіх законах, які регулювали статус суддів і судоустрій.

Згідно з останнім законом "Про судоустрій і статус суддів", ухваленим минулого року, затверджений текст присяги наступного змісту:

Я, (ім’я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов’язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя.

Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. До участі в церемонії запрошуються Голова Верховного Суду, Голова Ради суддів України, Голова Вищої ради правосуддя та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

закон, Олесандр Струков, суд, присяга, порушення

За темою:

  • "Шерше ля фам": на Полтавщині судитимуть вбивцю
  • Прокуратура хоче через суд повернути лубенський завод до державної власності 
  • Суд оштрафував двох колишніх поліцейських 
  • Топ-5 за тиждень :