ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:42 20.09


На Миргородщині триває війна за землю

На Миргородщині розгорівся скандал навколо кукурудзяного поля. Не порозумілися з сільською головою атошники, яким виділили землю. Прямо під час збору врожаю їхня техніка виявилася заблокованою.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Днями на полі в межах Шахворостівської сільської ради Миргородського району розгорівся черговий скандал навколо кукурудзяного поля.

Коли фермер, що обробляє ділянки, виділені для учасників АТО, пригнав техніку та розпочав збір врожаю, на поле раптово приїхала сільська голова разом з поліцією. Роботи зупинили, приватний комбайн заарештували та опечатали. На дії фермера відкрили кримінальне провадження за статтею 364 ККУ "Самоуправство" – за те, що він незаконно обробляє земельну ділянку.

Утім, фермер стверджує, що розпочав обробіток заме з тієї частини поля, де законними власниками, з документами на право власності, є двоє ветеранів АТО.

Приватний підприємець Сергій Французов, представник фермера Сергія Кривчуна, каже, що землями, що відносяться до території сільської ради, їх фермерське господарство на підставі договору оренди користувалося понад десять років.

А виділені ділянки поля для десяти ветеранів АТО були три роки тому – після погодження відповідного рішення на сесії сільської ради.

Виготовлення технічної документації на ділянки для атовців взяло на себе фермерське господарство – за домовленістю, саме йому колишні військові надали своє рілля в оренду.

Двоє осіб з десяти встигли оформити документи, вісьмом не так пощастило: сільська рада відкликала своє попереднє рішення.

Сільська голова Валентина Малюта, за словами фермера, написала листа в Держкомзем про те, що поле знаходиться в санітарній зоні сільського цвинтаря, тому його не можна використовувати з сільськогосподарською метою.

Наше фермерське господарство – найбільший платник податку в Шахворостівську сільську раду. Коли головою стала Валентина Малюта, в селі почалися великі проблеми. Скрізь працює корупційна складова: використовуються землі безоплатно, викачуються надра, розробляється кар'єр, незаконно працює цех по виготовленню фруктового пюре в Деркачах – без документів, всі працівники приїжджі.

Незаконно підприємці користуються 150 га земель – це я про "Укрлабагро", де працює жінка міжрайонного прокурора Шикунова. Фермер Іван Кібець незаконно використовує близько 100 га землі. На території сільської ради йде вирубка дерев – протягом вже майже 10 років топлять сушарку дровами. А правоохоронні органи навіть не відкривають справ – опергрупа заарештувала людей, що пиляли, а потім відпустила. Все в пеньках, їх навіть зараз можна порахувати. За те, що ми намагаємося добиватися правди, проти нас фабрикують справи і не дають нам працювати,

  – вважає Сергій Французов.

В діях Валентини Малюти стосовно спірної земельної ділянки фермери та атовці вбачають також корупційну складову: підозрюють, що дане поле було обіцяне Івану Кібцю, адже дуже давно він вже обробляв цю землю, і зараз знову накинув на неї оком.

Утім, Валентина  Миколаївна категорично відкидає закиди в отриманні неправомірної вигоди – каже, що діє цілком законно.

То земля не атовців – це землі запасу сільської ради. Свого часу їм надали погодження сільради на виділення земельних ділянок. Але, як почали виготовлення технічної документації, з'ясувалося, що ці землі належать до санітарної зони сільського кладовища. Дві ділянки були за межами села, їм видав погодження Держгеокадастр. А ті землі "зависли". На даний час цим учасникам АТО виділили ділянки в іншому місці і документи вже доробляються – є кадастрові номери на їх земельні ділянки. Там поле теж засіяно кукурудзою – незрозуміло яким чином.

А на цьому полі ми забороняли сіяти – у нас є рішення сесії від 26 вересня 2016 року. Це пов'язано з тим, що при проведенні перевірки земельної ділянки на пригодність використання під сільськогосподарські угіддя санстанція не погодила таке використання землі. Питання було обговорено і, оскільки склалася така ситуація, була заборона про використання земельної ділянки, що знаходиться в охоронній зоні Шахворостівського сільського кладовища.

Якщо вони його засіяли, це на їх відповідальності. Ми 13 липня зібрали комісію, де був присутній депутат Сергій Васильович Кривчун, йому запропонували в 30-денний термін відшкодувати певну суму грошей, і нехай би збирав урожай. Термін збіг, а він не заплатив, але загнав комбайн. Якщо земля не в оренді, за неї не платиться податок – які мають бути мої дії? Якби я його про це не інформувала, то хто не сказав би, що я не брала хабар? А щодо атовців – то вони не утиснуті, вони вже на своїх земельних ділянках, бо я сама за них переживала", 

– розповіла сільська голова Шахворостівки Валентина Малюта.

За її словами, чи буде хтось надалі користуватися вказаною земельною ділянкою, адже мова вже про десять гектарів землі, а санітарна зона навколо кладовища лише 300 метрів, поки невідомо. Долю рілля вирішуватимуть на наступних сесіях сільської ради.

Якщо ділянку таки вирішать здати в оренду, буде проведений конкурс.

Натомість, атовці спростовують слова сільської голови. Один з них, ветеран АТО Володимир Корнєєв, розповідає, що жоден з восьми ветеранів, яким несподівано відмовили в наданні земельної ділянки в межах сільради, не отримав не тільки землю, але навіть пропозицій щодо інших ділянок. Лише відповідь, що в межах населеного пункту вільних земель немає – так, принаймні відповіли в сільраді особисто Володимиру.

Здивований відповіддю сільської голови й підприємець Сергій Французов. Стверджує, що ані він, ані його партнер по фермерському господарству Сергій Кривчун нічого не знають стосовно вимог про сплату певної суми як умови для збору врожаю з ділянки. А податок би обов'язково заплатили, але ж після збору врожаю, як робили зазвичай.

Якщо б вона надала нам в письмовому вигляді повідомлення, що ми миємо щось сплатити, ми вже давно сплатили. А так – ніякого листа ми не отримували. Ми постійно допомагаємо сільській раді – по сто тисяч гривень виділяємо дітям на новорічні свята, безкоштовно чистимо дороги. Допомагаємо людям, що до нас звертаються. На День села оплатили батути для дітей в двох селах – 25 тисяч гривень. Всі податки теж сплачуємо вчасно і сумлінно. За використання земель ми платили людям чесно. А що ми тепер маємо сказати родинам атовців, серед яких вдова Федоряки, якщо не можемо зібрати врожай?

 – розповідає Сергій Французов.

Фермер обурений, що проти нього відкрили кримінальне провадження за самоуправство, а дії сільської голови  Валентини Малюти ніхто не розглядає і не шукає там складу посадового злочину.

Тим більше, що заарештували техніку якраз на ділянках, де польові роботи цілком законні, адже законними власниками них якраз і є ветерани АТО.  Окрім того, він в розпачі, що його приватна техніка заблокована – зараз терміново необхідно зібрати врожай, в тому числі на інших ділянках. Сподівається знайти правду та добитися справедливості за допомогою прокуратури.

"Частина звернення ветеранів АТО стосується колишніх повноважень прокуратури. Вони просять перевірити законність дій сільського голови, яка затягує видачу документів, яка несвоєчасно виконує якісь обов'язки. Раніше прокуратура мала повноваження перевірити законність дій. внести відповідний документ прокурорського реагування на ті чи інші незаконні дії. Наразі органи прокуратури позбавлені таких наглядових повноважень. Ми зараз маємо повноваження лише в рамках конкретного кримінального провадження та в сферах, які даного питання не стосуються. При кримінальному провадженні ми маємо право струтитися та здійснювати процесуальне керівництво – зазначити, що ми не згодні з висновком прокуратури, написати листа. Але все – у відповідності до Закону "Про прокуратуру" та КПК України.

В даному випадку, коли учасники АТО не згодні з якимось діями керівників місцевих органів влади, самоврядування тощо, вони мають право їх оскаржити в судовому порядку, або у вищого керівника. В Миргородському районі діє Центр надання вторинної правової допомоги, і я раджу в даному випадку людям звернутися туди. Органи прокуратури можуть діяти лише у випадку, коли в дії посадових осіб будуть містити ознаки службових злочинів – буде відкрите кримінальне провадження або надійде відповідне звернення про наявність ознак злочину в діях конкретних службових осіб. Тоді з'являються повноваження в прокуратури втрутитися і вирішити справу якимось чином на ту чи на іншу сторону.  В решті випадків питання, які піднімаються, повинні вирішуватися в судовому порядку, оскільки ми європейська держава

– зазначив прокурор Полтавської області Микола Кармазін.

За заявою Сергія Французова в рамках кримінального провадження за ст. 364 буде проведена прокурорська перевірка дій слідчих органів, процесуальних прокурорів  та дій Миргородської місцевої прокуратури.

Микола Кармазін пообіцяв докладно вивчити ситуацію на надати правову оцінку діям правоохоронці та прокурорів. 

Сьогодні зранку у справі особисто розбирався голова Миргородської РДА Коваленко - до нього завітали представники Спілки ветеранів АТО Миргороду.

Атовці розгорнули пікет перед Миргородським судом. Також, заступник директора КП "Щит Миргородщини" Віктор Костенко повідомив нам, що справа була сьогодні розглянута в Миргородському міжрайонному суді.

Вивчивши матеріали, суддя Валентина Куцин винесла рішення  —  не задовольняти клопотання прокуратури про арешт майна.

Ми показали всі документи, в тому числі, що фермери вчасно сплачують податок та плату людям. Дізнавшись, що комбайн разом з кукурудзою досі стоїть на полі, суддя зняла арешт з техніки і дозволила збирати врожай,

- розповів Віктор Костенко.

земельні ділянки, АТО, Миргородщина

За темою:

  • На Полтавщині конфіскують 119 гектарів землі росіян і білорусів
  • Земельні ділянки у Полтаві: вибір для майбутнього
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.