ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 24.01


На Миргородщині вдвічі зменшилася родючість ґрунту

На Полтавщині вдвічі зменшуєьться родючість ґрунтів.. Відповідний висновок про падіння родючості ґрунтів в Миргородській громаді був зроблений після аудиту земель за минулий рік.

Зменшення родючості ґрунту зафіксували порівняно із даними останніх 50 років, від 6% у 70-х роках минулого століття до менше ніж 3% на сьогодні.

У 2023 році громада створила земельну карту своїх територій, в результаті чого виявилося, що розораність території Миргородської громади становить понад 80%, що перевищує середній показник по Україні (70%).

За підсумками аудиту стало відомо, що понад половина земель території громади перебуває у приватній власності, що становить 52,7% площі всієї громади.

Зокрема, приватною власністю користується 91 орендар, і частина ділянок використовується з порушенням земельного законодавства, не за цільовим призначенням та без документів.

Серед виявлених проблем ґрунтів і земельної сфери є розорювання запасів, боліт, прибережних захисних смуг водойм, що призводить до водної ерозії, замулення водойм агрохімікатами, розорювання масивів землі за межами сформованих ділянок, використання ділянок без оформлення договорів та виплат орендної плати.

Під час інвентаризації виявлено факти несплати податків до бюджету громади, коли договір оренди закінчився, але землю продовжують обробляти або випадках самостійного обробітку землі без реєстрації підприємницької діяльності.

 

АПК, зниження родючості, грунти

За темою:

  • Форум у Полтаві: як впливає аграрний бізнес на розвиток сільських громад
  • Під Полтавою безкоштовно роздаватимуть насіння
  • Зимние шапки: секреты стиля в холод
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.