ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 22.10


На Полтавщині дошкільнята отримують освіту в онлайн-режимі

У Кременчуці під час воєнного стану освітній процес проходить в онлайн-режимі. Зі школами все зрозуміло – діти навчаються так уже не перший рік.

Міністерство освіти і науки України розробило методичні рекомендації щодо дистанційної роботи вихователів з дошкільнятами.

З 1 вересня міська рада спільно з департаментом освіти вирішили запустити дошкільну онлайн-освіту у нашому місті.

— Спочатку ми брали згоду батьків на те, щоб працювати у дистанційному режимі, з кожним окремо спілкувалися, вислуховували їх думки. Вони згодилися на це, — каже Олена. МОН рекомендує проводити заняття з дошкільнятами два рази на тиждень — тепер вихователі відправляють відповідні матеріали у батьківські групи, але кожного дня вони надсилають розвиваючі ігри для дітей та інформацію для батьків.

Педагоги для онлайн-навчання можуть знімати власні відео, можуть користуватися готовими — рекомендації дозволяють і те, і те.

— Якщо ми ігри проводили з дітьми очно, то тепер ми добираємо їх або дехто виготовляє ігри електронного характеру.

Ми й рухливі, і дидактичні ігри надсилаємо батькам. Вихователі як знімають відео самі, так і шукають готові на різних ресурсах. Практикуємо ігри, у які батьки можуть пограти вдома (наприклад, ігри з водою, на розвиток дрібної моторики — ґудзики нанизати). Вибираємо таке, щоб батькам було легше реалізовувати це у домашніх умовах.

Якщо потрібно зняти відео для заняття або взяти дидактичний матеріал, вихователі можуть прийти до дитсадка. Згідно з річним планом дитячого садка, протягом місяця кожного тижня змінюється тематика освітньої роботи (наприклад «Моя сім'я», «Мій Кременчук»), тож вихователі добирають ігри, матеріали, заняття по цій темі. — Ми ще проводимо роботу з батьками: поради, консультації, індивідуальні бесіди. Якщо у них є якісь запитання, батьки телефонують. Ми також телефонуємо батькам і питаємо, які є пропозиції, — розповідає вихователька.

— Просимо, коли такі заняття як аплікація, ліплення чи вивчення вірша, щоб батьки знімали коротеньке відео чи робили фотографію з роботою, яку діти намалювали чи зліпили, і скидали у чат. Дітям цікаво побачити своїх друзів, бо вони за ними сумують. Але кількість часу, який дошкільнята проводять за гаджетами, обмежена. — Є те, що дитина повинна подивитися за комп'ютером. Але якщо батьки вивчили рухи зарядки з нею, потім треба лише включити музику — і дитина робитиме ці рухи, вона не повинна дивитися на екран. Або малювання чи аплікація. Батьки подивилися, як це зробити, і можуть дитині все показати. Ми хочемо працювати з дітьми, це для нас набагато краще, ніж працювати в електронному вигляді! — підсумовує Олена. Разом з тим, приватні дитсадки у нашому місті працюють. Тож якщо батьки ходять на роботу, а малу дитину їм залишити немає з ким, то вихід один – віддати її у приватний заклад. Нагадаємо, міська влада Кременчука не планує найближчим часом відкривати заклади дошкільної освіти, мотивуючи таке рішення тим, що у дитсадках немає укриттів, які б відповідали вимогам. Поділіться з нами своїм досвідом — в опитуванні ТЪ обирайте варіант, який підходить, або пишіть у коментарях під цим матеріалом, як дошкільну освіту отримує ваша дитина, пише Тelegraf.

освіта, діти

За темою:

  • У дисертації ректора "Полтавської політехніки" виявили плагіат
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • До Полтави завітали представники Міністра освіти і науки України
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.