ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:01 25.12


На Полтавщині перейменують перший населений пункт з радянською назвою

Село Радянська Дача Гадяцького району. Саме його перейменування може стати першим на Полтавщині в рамках декомунізації...

Рішення про перейменування прийняв Інститут національної пам’яті. Установа рекомендувала комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування змінити назви 121 населеного пункту в Україні. Комітет підтримав 108 змін, серед них - і село Радянська Дача.

Згідно з даними з Вікіпедії, у селі мешкає 28 осіб, воно підпорядковується Качанівській сільраді і знаходиться у Гадяцькому районі.

В Інституту національної пам’яті є «Рекомендований перелік до перейменування". У ньому два населених пункти з Полтавщини – смт Артемівка Чутівського району, а також село Дзержинське Кременчуцького району.

Окрім того, перейменувати мають місто Комсомольськ. До 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту: 32 міст, 56 селищ міського типу, 118 селищ та 735 сіл.

Уже змінено назви кількох великих українських міст: Артемівськ Донецької області став Бахмутом, Кіровоград став Інгульськом, а Іллічівськ Одеської області називатиметься Чорноморськом.

Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" набрав сили в травні 2015 року. Згідно із ним, зокрема, перейменуванню підлягають назви населених пунктів, районів та вулиць. Протягом півроку дії закону самі мешканці, громадські організації, а також місцева влада можуть виступати ініціаторами такої декомунізації. Обов’язкові при цьому громадські слухання, на яких і буде вибиратися інша назва об’єкту до перейменування. Якщо ж місцеві громади не хочуть або не спроможні це зробити, ініціатива переходить до обласної влади. Якщо ж і регіональні чиновники не займуться декомунізацією, це зробить Київ. При цьому думка громадськості не враховується.

Анна СОЛТОВСЬКА

декомунізація, радянське, перейменування

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.