10:45 15.09 1947
14 вересня у селищі Опішня Зіньківського району на Полтавщині вперше провели культурно-гастрономічний “Opishnya SlyvaFEST”.
Нагадаємо, "Опішня СливаФесті" - проект-переможець у цьогорічному Всеукраїнському конкурсі “Малі міста — великі враження”.
Голова Опішнянської ОТГ Микола Різник розповів, що, подавши проект фестивалю на конкурс, хотіли таким чином відродити бренд опішнянської сливи, який з часом забувся.
Опішнянська слива була відома давно, але трішки призабулась, оскільки на перше місце вийшов бренд гончарства. В Опішні були і яблуневі, і сливові сади. У кожного в дворі росли сливи. У моїй бабусі і дотепер збереглась у хаті сушня, де сушили сливи. Раніше сюди люди приїжджали з різних міст і закупляли сливи оптом. Як з’явилась ідея? До нас приїхали проводити семінар активні громадяни і розповіли, що в Іспанії є фестиваль помідорів, де ними всюди кидаються. І ми подумали – чому б у себе не провести фестиваль адже маємо сливи
– говорить Микола Різник.
Згідно з умовами конкурсу, фінансування фестивалю від Міністерства культури України склало 350 тисяч гривень і 150 тисяч гривень з місцевого бюджету.
За словами голови ОТГ, свято обійшлося дорожче, адже необхідно було налагоджувати інфраструктуру й робити дороги.
На “Opishnya SlyvaFEST” розташувалось Містечко майстрів, де можна було придбати гончарні вироби, екосумки, прикраси, працювали фотозони, розваги для дітей, food-зони.
Але головний акцент організатори зробили на сливі. Кожен міг скуштувати пироги зі сливами, слив’янку чи разом з етнографом Оленою Щербань приготувати шпундру з чорносливом.